همین الان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۶۶۱۴۵

راهبند| انواع راهبند| قیمت راهبند

راهبند چیست ؟

به تجهیزاتی که به صورت افقی بر روی یک پایه قرار داشته و یک ارتفاع مشخصی از زمین دارد راهبند گفته می‌شود از آن برای مسیر ورودی مکان‌های مختلف استفاده می شود.


راهبند چه کاربردی دارد؟

راهبند محصولی جهت کنترل ورود و خروج خودرو است که اصولا سرعت بخشی در تردد را امکان پذیر می کند. عملکرد راهبند ها می تواند از نوع دستی تا کاملا اتوماتیک متغیر باشد. قبل از شروع هر نکته ای در مورد انواع راهبند اتوماتیک های موجود در بازار باید به این نکته توجه کرد که عملکرد تمام راهبند ها بر اساس سیستم الکترومکانیکی یا سیستم هیدرولیکی انجام می شود. سیستم های الکترومکانیکی استفاده بیشتری داشته و ارزان قیمت تر می باشد و سیستم هیدرولیکی با قیمت بیشتر استفاده محدودتری نیز دارد.البته اگر تعداد تردد در روز زیاد باشد باید از راهبند هیدرولیکی استفاده کنید زیرا در اثر کارکرد بالا داغ نمیشود.

تماس بگیرید ثبت سفارش آنلاین

تفاوت انواع راهبند :

تفاوت دستگاه راه بند هیدرولیکی و مکانیکی در مکانیزم باز و بسته شدن آنهاست.راه بند مکانیکی به وسیله چرخ دنده باز و بسته می شود در صورتی که راه بند هیدرولیکی سامانه محرکش متشکل از بلوک هیدروپمپ(پمپ روغن) و شیرهای هوا است.در مدل هیدرولیکی به علت استفاده نشدن از چرخ دنده در هنگام برخورد با بوم راهبند با مانع، کمترین خسارت را ایجاد می‌کند. از اصلی ترین مزایای مدل هیدرولیکی می‌توان به تردد نامحدود این راهبند اشاره کرد. سیستم راه بند جهت كنترل تردد در ورودي سازمان‌ها ،ساختمان‌های پر تردد و مراکز تجاری جهت ايجاد محدوديت در تردد تعبيه می‌گردد، اين سيستم‌ها قابليت باز و بسته شدن مداوم با فرمان دستگاه كارت خوان، دوربين پلاك خوان، پوش باتن، ريموت كنترل و ديگر سيستم‌های كنترل تردد استاندارد را دارا می‌باشد.


انواع راه بند

 راه بندهای اتوماتیک

راهبند اتوماتیک به راحتی پایین و بالا رفته و نیاز به اتصال به زمین ندارند و در حالتی که اتومبیل از روبه‌‌رو می‌آید به صورت اتوماتیک افقی شده و بعد از عبور وسیله نقلیه، دوباره پایین می‌آید و در زمان برخورد احتمال تصادف یا خسارت کاهش می‌یابد.

راهبند کنترل تردد برقی

انتخاب راهبند اتوماتیک با توجه به نوع کاربرد به راهبند : بازویی، راهبند ستونی (بولارد)، راهبند بلوکر، راهبند نیزه ای، راهبند کشویی، راهبند نفررو تقسیم بندی می گردد.


 راهبند از نوع آکاردئونی

راه بند‌هایی که به صورت آکاردئونی هستند در آنها بازوی افقی وجود ندارد و به شکل آکاردئون باز و بسته می‌شود. این نوع راهبند‌ها از ورق‌های آهن تشکیل شده است و  برای بالا بردن امینت در آنها از چشم مادون قرمز استفاده می‌شود.

راه بند آکاردئونی با نام راهبند کشویی نیز شناخته شده است و این نام گذاری به همان دلیل قابلیت باز و بسته شدن آن است. همچنین راه بند آکاردئونی را با نام راهبند ریلی جمع شونده نیز می شناسند. راه بند آکاردئونی حدودا تا عرض ۳۰ متر را می تواند پوشش دهد. از دیگر ویژگی های منحصر بفرد راهبند آکاردئونی جاگیری بسیار کم آن می باشد.

به طور کلی می توان ویژگی های راهبند آکاردئونی را اینطور خلاصه کرد:

 • ۱- راه بند آکاردئونی دارای سیستم اتوماتیک ضد برخورد با موانع می باشد.
 • ۲- نصب آسان وامکان جابجایی راهبند آکاردئونی به محل دیگر.
 • ۳- قابلیت نصب راه بند آکاردئونی بدون ریل .
 • ۴- قابلیت حرکت دستی راهبند آکاردئونی در زمان قطع برق .
 • ۵- جنس درب ها در راه بند آکاردئونی از استیل ضد زنگ می باشد.
 • ۶- مصرف برق کم به هنگام کار راهبند آکاردئونی دارای نمایشگر روان LED.
 • ۷- ارتفاع راه بند آکاردئونی ۱٫۶۰ متر و قابلیت نصب تا طول ۳۰ متر.


 راه بند مخصوص پارکینگ

قبلا” برای اینکه ورود و خروج اتومیبل‌ها به پارکینگ را کنترل کنند، از زنجیر و معابر پلاستیکی استفاده می‌کردند، اما امروزه راهبند‌های مخصوص پارگینگ وارد بازار شده است که از آنها برای پارکینگ‌های بزرگ استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که انتخاب راه بند پارکینگ با توجه به نوع پارکینگ و همچنین بودجه قابل تغییر است.

راهبند بلوکر


 راهبند بازویی شکل

راه بند بازویی از یک موتور گیربکس ساخته شده است که با سرعت بسیار بالایی باز و بسته شده و و به عنوان یک راهبند پر طرفدار در پارکینگ ها طبقاتی و ادارات دولتی استفاده می‌شود.


 راه بند های کنترلی

راهبند‌هایی که با نیروی فیزیکی عملیات باز و بسته را انجام می‌دهند در گذشته قابل استفاده بودند اما در حال حاضر راه بند‌های کنترلی با استفاده از ریموت و کنترل از راه دور به صورت اتوماتیک کار می‌کنند و احتیاج  به هیچ نیروی فیزیکی برای باز و بسته شدن ندارند.

راهبند تا شونده


راهبند اهرمی

از رایج‌ترین و عمومی‌ترین راه بندها از نوع اهرمی بوده و اصلی‌ترین دلیل آن هم ارزان بودن این نوع راهبندها می‌باشد که باعث شده بیشتر از انواع دیگر راه بندها کاربرد داشته باشد. راهبندهای افقی یا اهرمی در اصل یک کابینت به ارتفاع حدودا” یک متر است که روی زمین به صورت عمودی نصب می شود و دارای اهرمی با طول‌های مختلفی مانند 2 تا 8 متر می‌باشد و از طریق آن مسیر عبور خودرو ها را می‌توان کنترل نمود.

اجزای تشکیل دهنده راهبند اهرمی

 • ۱- موتور ۲۲۰ یا ۲۴ ولت
 • ۲- چرخ دندهها
 • ۳- رابط موتور و اهرم

۴- قسمت نگهدارنده بازو

۵- اهرم بازویی بسته به موقعیت از ۱ متر الی ۶ متر

۶- مدار فرمان

۷- باکس مدارفلاشر

۸- چشمی

۹- ریموت و کلید دستی

۱۰- باطری بک آپ

۱۱- کاور فلزی


 راهبند های ستونی

راه بند‌های عمودی یا بولارد به شکل استوانه بوده و در داخل زمین نصب می‌شوند و برای جلوگیری از ورود و خروج از زمین بیرون می‌آیند و مانند یک مانع عمل می‌کنند. این نوع راهبند‌ها دوام بسیار زیادی داشته جزء گران‌ترین و ایمن‌ترین نوع راه بندها به حساب می‌آیند و از آنها با توجه به شرایط محیطی، امنیتی و معماری فضا استفاده می‌شود.

برای نصب آن به یک حفره 1.5 تا 2 متری در زیر زمین نیاز داریم. استوانه سیلیندر و پمپ هیدرولیک درون یک محفظه قرار گرفته، کل مجموعه درون حفره قرار گرفته و اطراف آن توسط بتن پر می‌شود.کاربرد خاص این راهبند، آن را منحصر به فرد نموده است چون بایستی در زیر زمین جاسازی شده و تا 90 سانتی متر بالای سطح زمین ارتفاع بگیرد و می تواند از ورود وسایل نقلیه با وزن 7 تن و سرعت 75 کیلومتر بر ساعت جلوگیری کند.


راه بند زنجیری

راهبند زنجیری به نوعی از راهبندها گفته میشود که زنجیری  از دو طرف بین دو ستون بالا و پایین متصل شده است و باعث مسدود شدن مسیر تردد می شود. لازم به ذکر می باشد که راهبند زنجیری دارای مزایا و البته معایبی نیز می باشد.

راه بند زنجیری

مزایای راهبند زنجیری:

 •            کارایی بسیار بالا 
 •            قیمت مناسب 
 •            مورد استفاده برای ورودی های پر تردد
 •            مورد استفاده برای اماکنی که فضایی برای بالا رفتن تیرک وجود ندارد.
 •            مورد استفاده استفاده برای اماکنی که کل فضای ورودی به طور کامل مسدود خواهدشد
           تردد نامحدود.

معایب:

سرعت پایین باز و بسته شدن این راهبند نسبت به سایر راهبند ها

عملکرد:

این نوع راهبند به صورت اتوماتیک عمل می کند

مجهز به چشمی و ریموت می باشد.

مدت زمان عملکرد زنجیر ۷٫۵ ثانیه می باشد

در راهبند زنجیری ،زنجیر توسط ریموت پایین آمده و پس انجام تردد ، توسط ریموت به بالا حرکت می کند.

ویژگی ها:

طول زنجیر ۳۰۰۰ میلی متر تا ۱۲۰۰۰ میلی متر

ارتفاع ستون ها ۱۰۰۰ میلی متر

قطر ستون ها ۳۲۰ میلی متر


شرکت بامبین با هدف پژوهشهای صنعتی در زمینه های مکانیک الکترونیک و رباتیک با اخذ پروانه از پارک علم و فناوری و معاونت علمی و پژوهشی ریاست جمهوری فعالیت خور را آغاز نموده است.محصولاتی که تولید خود شرکت می‌باشند ، قابلیت سفارشی سازی با توجه به نیاز شما وجود دارد. شرکت بامبین این آمادگی را دار که در زمینه های بالابر ، راهبند انواع خدمات و مشاوره را ارئه دهد.