همین الان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۶۶۱۴۵

راهبند دفنی

راهبند دفنی یک محصول ایمنی است که برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به داخل محفظه دفن استفاده می شود. این راهبند معمولاً از پلاستیک سبک و مقاوم تولید می شود و به صورت یک عملکرد ضد آب و یک قفل ساده عمل می کند.

راهبند دفنی معمولاً در محل دفن زباله ها، محلول های شیمیایی و مواد دیگری که نیاز به دفن دارند، استفاده می شود. با استفاده از این راهبند، می توان جلوی ورود آب، سایر مایعات و حشرات به داخل محفظه دفن را گرفت.

همچنین، راهبند دفنی می تواند برای جلوگیری از رفت و آمد دزدان به داخل محفظه دفن نیز مفید باشد. در کل، راهبند دفنی یکی از ابزارهای مهمی است که به منظور حفظ بهداشت عمومی و جلوگیری از آلودگی زیست محیطی در محل دفن زباله ها و مواد دیگر، استفاده می شود.

کاربرد راهبند دفنی

ویژگی راهبند دفنی

راهبند دفنی یکی از روش‌های دفن پسماند است که به منظور جلوگیری از انتشار مواد آلاینده و محافظت از محیط زیست استفاده می‌شود. ویژگی‌های اصلی راهبند دفنی عبارتند از:

 1. ضخامت: راهبند دفنی باید ضخیم باشد تا از نفوذ آب و هوا به داخل محفظه دفن جلوگیری کند.
 2. انعطاف پذیری: راهبند دفنی باید انعطاف پذیری کافی داشته باشد تا با تغییر حجم پسماندها در طول زمان، خراب نشود.
 3. مقاومت شیمیایی: راهبند دفنی باید مقاومت شیمیایی داشته باشد تا از تاثیرات مواد شیمیایی موجود در پسماندها جلوگیری کند.
 4. مقاومت مکانیکی: راهبند دفنی باید مقاومت مکانیکی کافی داشته باشد تا از نفوذ آب، خراب شدن و فرسایش جلوگیری کند.
 5. پایداری حرارتی: راهبند دفنی باید پایداری حرارتی کافی داشته باشد تا در برابر دمای بالا که ممکن است در نتیجه تجزیه پسماندها بوجود آید، مقاومت کند.
 6. قابلیت چسبندگی: راهبند دفنی باید قابلیت چسبندگی با خاک داشته باشد تا از نفوذ آب در میان آنها جلوگیری کند.
 7. قابلیت پوشش دادن: راهبند دفنی باید قابلیت پوشش دادن بر روی سطح بستر دفن را داشته باشد تا از نفوذ آب و هوا به داخل محفظه دفن جلوگیری کند.

نقاط ضعف راهبند دفنی

راهبند دفنی یک سیستم حفاظتی مهم برای محافظت از دسترسی غیرمجاز به محوطه هایی است که نیاز به محافظت دارند، اما همانطور که در هر سیستمی اتفاق می افتد، نقاط ضعفی در راهبند دفنی نیز وجود دارد. برخی از این نقاط ضعف عبارتند از:

 1. ضعف در محافظت در برابر حملات فیزیکی: راهبند دفنی ممکن است با حملات فیزیکی مثل بریدن کابل های برق و یا قطع کابل های محیطی، مورد هدف قرار گیرد و در نتیجه از کار بیفتد.
 2. ضعف در محافظت در برابر حملات الکترونیکی: راهبند دفنی ممکن است با حملات الکترونیکی مثل حملات DDoS و یا حملات تزریق  SQL، مورد هدف قرار گیرد و در نتیجه از کار بیفتد.
 3. نقص در سیستم اعتبارسنجی: برخی راهبندهای دفنی ممکن است نقص در سیستم اعتبارسنجی داشته باشند و این موجب شود که افراد غیرمجاز به راحتی بتوانند به محوطه وارد شوند.
 4. نقص در سیستم اعلام حوادث: اگر راهبند دفنی نتواند از هر نوعی از وقایع ناگواری که می‌تواند تأثیری بر سیستم داشته باشد، به درستی پیشگیری کند، ممکن است دچار خسارت شود.
 5. عدم به‌روزرسانی مرتب سیستم: رعایت نکردن به‌ روزرسانی مرتب سیستم‌های راهبند دفنی می‌تواند به تدریج باعث نقص در امنیت آن‌ها شود.
 6. ضعف در پشتیبانی: در صورتی که پشتیبانی مناسبی برای راهبند دفنی فراهم نشود مشکلات زیادی را در پی خواهد داشت.
نقاط ضعف راهبند دفنی

کاربرد راهبند دفنی

راهبند دفنی یک مکانیزم امنیتی است که برای دسترسی به یک فضای زیرزمینی یا زیرسطحی استفاده می شود. این نوع درب‌ها بر روی یک لنگر نصب شده‌اند که معمولاً در قسمت بالای در رویه زمین یا سقف فضای زیرزمینی قرار دارد. با باز کردن راهبند دفنی، فضای زیرزمینی برای انجام اموری مانند تعمیرات، نگهداری و یا دسترسی به تاسیسات زیرزمینی، در دسترس قرار می گیرد.

راهبند دفنی در برخی موارد همچنین به عنوان یک مکانیزم ایمنی استفاده می شود. به عنوان مثال، در صورت وقوع حادثه ای مانند حریق در یک ساختمان، افراد می توانند از طریق راهبند دفنی وارد فضای زیرزمینی شده و از آنجا خارج شوند. همچنین، در برخی موارد، راهبند دفنی در ایجاد یک خروج اضطراری در یک ساختمان استفاده می شود.

به طور کلی، راهبند دفنی به عنوان یک راه دسترسی مستقیم به فضای زیرزمینی یا زیرسطحی استفاده می شود و در صورت نیاز به دسترسی به این فضاها، بسیار مفید است