همین الان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۶۶۱۴۵

راهبند اتوماتیک درب پارکینگ

راهبند ها ابزاری برای کنترل میزان رفت و آمد خودرو ها و عابرین است که در انواع مختلفی در بازار ارائه شده است شما می توانید از این راهبند ها در جهت حفظ امنیت ساکنین و همینطور اموال آن ها استفاده کنید. این راهبند های پارکینگ می توانند تردد را چک کنند و در جهت حفظ ایمنی خودروها قابل استفاده هستند. محل قرار گیری این راهبند ها در در ورودی و خروجی ساختمان ها و سازمان ها می باشد و تردد را به صورت محدود و کنترل شده ارائه می دهد.

نحوه کار راهبند اتوماتیک درب پارکینگ

نحوه کار این راهبندها به راهبند های سنتی بسیار شبیه است اما با این تفاوت که خود راهبند دارای سیستم الکترونیکی است و می تواند در صورت نزدیک شدن شما به راهبند به طور خودکار باز شود در این راهبند ها می توان از دوربین های مداربسته و دوربین های پلاک خوان استفاده کرد و با ارائه مشخصات افراد و ماشین های خاص به این سیستم اجازه ورود و خروج به آن ها را تایید نکند و باز نشود. همچنین می توانید از نیرو انسانی هم کمک بگیرید ولی خیالتان راحت باشد که خطای خاصی را پوشش نمی دهد و محیط شما  کاملا امن هستند.

نحوه کار راهبند اتوماتیک درب پارکینگ

تفاوت کار راهبند های اتوماتیک درب پارکینگ

راهبند ها در انواع مختلفی وجود دارند که در درب پارکینگ ها استفاده شده اند این راهبند ها براساس اندازه، شرکت و عملکرد کاربرد های متفاوتی دارند، برای مثال راهبندهای امنیتی که اکثرا در سفارت خانه ها و نهاد های امنیتی استفاده می شوند دارای ساختار متفاوت به همراه کاربرد متفاوتی هستند این راهبند ها که دارای ساختار های محکمی دارند این راهبند ها در صورت مشاهده لرزه و سختی در جاده به صورت کامل و سریع باز می شوند و از ورود هر گونه خودرو و شخصی به محیط جلوگیری می کنند و حتی اگر خودرویی با سرعت بیشتری وارد شود به صورت کلی به خاطر ساختار بزرگی که دارد آسیب فراوانی به آنها خواهد داد، این راهبند های امنیتی در حالت عمودی می تواند این پدیده را به دنبال داشته باشد که در محیط هایی مانند پیاده رو ها و... خودرو نتواند وارد شود.

قابلیت باز و بسته شدن راهبند ها

باز و بسته شدن راهبند ها با توجه به نوع آن ها متفاوت است راهبند ها می تواند به صورت خودکار به سمت بالا و پایین بروند و یا به سمت جلو و عقب حرکت کنند که شما در هنگام خرید با توجه به اندازه محیط و خواستاری که از این راهبند ها دارید می توانید آن ها را انتخاب کنید.

راهبند ها انواع مختلفی را می توانند در نحوه باز شدن ارائه دهند که براساس سلیقه مشتری می تواند تغییر کند یعنی شما می توانید این راهبند ها را از طرف شرکت به صورت اختصاصی تغییر دهید و به نوعی آن را خصوصی سازی کنید.

اندازه راهبند اتوماتیک درب پارکینگ

راهبند ها دارای اجزا یکسانی هستند اما از نظر اندازه و ساختار می توانند متغیر باشند و انواع مختلفی را ارائه دهند راهبندهای اتوماتیک درب پارکینگ می توانند براساس نیاز و محیط شما در اندازه های مختلفی ارائه شوند برای مثال اندازه و بلندی بازو راهبند می تواند تغییر کند و به طول آن بیافزاید یا کاهش دهند یا زنجیره راهبند بلند یا کوتاه شود.

اجزای تشکیل دهنده راهبند اتوماتیک پارکینگ

اجزای تشکیل دهنده راهبند اتوماتیک پارکینگ

راهبند ها دارای دو جز اصلی بدنه و بازو هستند ولی اجزا دیگری را هم در بدنه خود قرار خواهند داد که این اجزا عبارتند از موتور، چرخ دنده، مدار فرمان، اهرام، قسمت نگهدانده، کاور فلزی، باطری بک آپ، چشمی و باکس مدارفلاشر است.

نحوه انتخاب راهبند اتوماتیک درب پارکینگ

راهبند ها دارای انواع متفاوتی هستند که در هنگام انتخاب لازم است که نکات زیادی را مورد توجه قرار داد تا بتوانید یک راهبند ایده آل و مورد نیاز خود پیدا کنید در این قسمت به برخی از این موارد پرداختیم تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید:

  • همانطور که قبلا هم گفتیم طول راهبند از موارد مهم انتخاب آن می باشد.
  • وجود دسته خلاص برای زمان هایی که برق قطع است و امکان باز و بسته شدن بازو راهبند وجود ندارد.
  • سرعت باز و بسته شدن بازو راهبند براساس میزان تردد در پارکینگ
  • میزان تردد شبانه روزی خودرو و عابرین در پارکینگ
  • توجه به ولتاژ تغذیه در راهبند