همین الان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۶۶۱۴۵

راهبند اتوماتیک پارکینگ عمومی

راهبند اتوماتیک پارکینگ عمومی یک دستگاه امنیتی است که برای کنترل و مدیریت تردد خودروها و ورود و خروج از پارکینگ‌های عمومی استفاده می‌شود. این دستگاه شامل یک میله بازو مانند است که به صورت اتوماتیک با استفاده از سیستم‌های الکترومکانیکی و یا الکترونیکی حرکت می کند و تردد خودروها را کنترل می‌کند.

راهبند اتوماتیک پارکینگ عمومی معمولاً شامل یک سیستم تشخیص خودرو و یا از دستگاه کارتخوان پارکینگ است که اطلاعات مربوط به خودرو ورودی را به سیستم می‌دهد. سپس، با استفاده از یک سیستم کنترل مرکزی، راهبند باز شده و خودرو اجازه ورود به پارکینگ را دارد.

همچنین، راهبند اتوماتیک پارکینگ عمومی معمولاً به صورت اتوماتیک بسته می‌شود و تنها به تعدادی افراد اختصاصی کلید‌هایی داده می‌شود که با استفاده از آن‌ها می‌توانند راهبند را باز و بسته کنند. این کار باعث افزایش امنیت پارکینگ و کاهش شانس دسترسی به آن توسط افراد غیرمجاز می‌شود.

راهبند اتوماتیک پارکینگ عمومی به عنوان یک سیستم امنیتی مهم در پارکینگ‌های عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دلیل امکانات امنیتی و کنترل تردد خودروها مورد توجه بسیاری از مدیران پارکینگ قرار می‌گیرد.

مزایای استفاده از راهبند اتوماتیک پارکینگ

مزایای استفاده از راهبند اتوماتیک پارکینگ

 1.  راهبند اتوماتیک پارکینگ عمومی می‌تواند بسیاری از مزایایی را برای کاربران و مدیران پارکینگ فراهم کند، به طور کلی مزایایی که می‌توان به آنها اشاره کرد عبارتند از:
 2.  کاهش هزینه های انسانی: با استفاده از راهبند اتوماتیک، نیاز به نیروی انسانی برای راه اندازی و نظارت بر پارکینگ کاهش می‌یابد و هزینه های مربوط به پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان نیز کاهش می‌یابد.
 3.  کاهش زمان صرف شده برای پارک کردن خودرو: با استفاده از راهبند اتوماتیک، پارک کردن خودرو بسیار سریعتر و آسان‌تر می‌شود و در نتیجه زمان صرف شده برای پارک کردن کاهش می‌یابد.
 4.  افزایش امنیت پارکینگ: راهبند اتوماتیک به دلیل قابلیت کنترل و مدیریت خودکار، امنیت پارکینگ را افزایش می‌دهد و از ورود خودروهای بدون مجوز به پارکینگ جلوگیری می‌کند.
 5.  افزایش ظرفیت پارکینگ: با استفاده از راهبند اتوماتیک، فضای پارکینگ بهینه تر می‌شود و به این ترتیب ظرفیت پارکینگ افزایش می‌یابد.
 6. کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات: راهبند اتوماتیک کمتر نیاز به تعمیرات و نگهداری دارد و در نتیجه هزینه های مربوط به تعمیرات و نگهداری کاهش می‌یابد.
 7. سهولت در مدیریت پارکینگ: با استفاده از راهبند اتوماتیک، مدیریت پارکینگ به صورت دقیق‌تر و ساده‌تر انجام می‌شود و امکان مانیتورینگ و کنترل وضعیت پارکینگ به صورت آنلاین وجود دارد.
 8.  ارائه خدمات بهتر به مشتریان: استفاده از راهبند اتوماتیک می تواند کمک کند که خدمات بهتری را به مشتریان ارائه دهید.
معایب استاده از راهبند اتوماتیک پارکینگ عمومی


معایب استاده از راهبند اتوماتیک پارکینگ عمومی

با استفاده از راهبند اتوماتیک پارکینگ عمومی، ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد که به برخی از معایب آن اشاره می کنیم:

 • قطع برق: اگر برق از دسترس خارج شود، نمی توانید از پارکینگ خارج شوید. این مشکل به خصوص در زمانهایی که طوفان و سایر شرایط آب و هوایی پیش می آیند بیشتر مشاهده می شود.
 • خرابی سیستم: به دلیل اینکه راهبند های اتوماتیک پیچیده هستند و به اجزای بسیاری نیاز دارند، ممکن است سیستم در برابر خرابی های مختلف قرار گیرد. در این موارد، کاربران ممکن است به مشکلات بزرگی برخورد کنند.
 • هزینه نصب و نگهداری: هزینه نصب و نگهداری راهبند های اتوماتیک پارکینگ عمومی نسبتا بالاست. همچنین، نگهداری و تعمیرات روتین نیز می تواند هزینه بر باشد.
 • عدم اطمینان از عملکرد: گاهی اوقات راهبند های اتوماتیک پارکینگ ممکن است درست کار نکنند یا باعث مشکلات دیگری شوند. به علاوه، اگر سیستم در حالتی که شما در ماشین خود هستید باعث مشکل شود، ممکن است ایمنی شما به خطر بیافتد.
 • محدودیت در انتخاب پارکینگ: بعضی از راهبند های اتوماتیک پارکینگ فقط برای افرادی که بلیط داشته باشند یا در ساختمان کار می کنند، قابل دسترسی هستند. این به معنای این است که شما به پارکینگ هایی که با راهبند اتوماتیک نیستند محدود خواهید شد.
 • پیچیدگی: استفاده از راهبند اتوماتیک پارکینگ عمومی ممکن است برای برخی افراد پیچیده باشد. عدم آشنایی با دستگاه، نرم‌افزار و دستورالعمل‌ها ممکن است باعث ایجاد مشکلات برای کاربران شود.
 • دشوار خواهد شد. در صورتی که این موضوع در ساعت‌های پر تردد به وقوع بیافتد، ممکن است باعث شلوغی و ترافیک درون پارکینگ شود.
 • برخورد با خودروها: در بعضی مواقع، رانندگان ممکن است به اشتباه با خودرو به راهبند برخورد کنند و باعث آسیب دیدگی راهبند شوند. این امر باعث ایجاد هزینه‌های اضافی برای تعمیر راهبند می‌شود.
 • زمان برای ورود و خروج: استفاده از راهبند اتوماتیک پارکینگ ممکن است برای رانندگان زمان‌بر باشد، به خصوص در صورتی که تردد درون پارکینگ زیاد باشد و راهبند‌ها با سرعت کم باز شوند.
 • مشکلات فنی: در بعضی مواقع، راهبند اتوماتیک پارکینگ ممکن است با مشکلات فنی روبرو شود که باعث ایجاد تأخیر و ناراحتی برای رانندگان می‌شود.