همین الان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۶۶۱۴۵

راهبند اتوماتیک هوشمند

راهبند اتوماتیک هوشمند

راهبند ها ابزاری برای محدود و مسدود سازی مسیر ها هستند که در کنترل تردد و ترافیک وسیله های نقلیه مورد استفاده قرار می گیرند این ابزار ها با استفاده از راهکار های مناسب و متعدد به بازرسی و نظارت خودرو ها می پردازند. این راهبند ها اکثرا اتوماتیک هستند و به صورت هوشمند کار خود را انجام می دهند و هدف همه ی این راهبند ها حفظ امنیت و نظارت دقیق بر کنترل خودروها می باشد.

انواع راه بند هوشمند

راه بند ها ساختاری مکانیکی دارند که در قسمت ورودی ساختمان ها، سازمان های تجاری و اداری و نهد های امنیتی و نظامی استفاده می شود و با کنترل ورود و خروج سعی در ایجاد امنیت افراد و محیط می شود. این راهبند ها از نظز ساختار به دو مول تقسیم می شوند که نوع اول به شکل عمودی و افقی کار خود را انجام می دهد و نوع دوم براساس موتور و سیستم داخلی عمل می کند.

عملکرد راهبند هوشمند

راه بند های هوشمند براساس محیطی که قرار دارند انواع مختلفی هستند که عبارتند از مدل های اهرمی مکانیکی، اهرمی هیدرولیکی، ستونی، دفنی ،پارکینگ بند و زنجیره ای هستند که اندازه و ابعاد این راهبند ها را می توان براساس محیطی که می خواهید از آن ها استفاده کنید متفاوت است و می توانید آن ها را شخصی سازی کنید و هر گونه که به آن علاقه دارید آن را تغییر دهید.

عملکرد این راهبند ها با استفاده از موتور ها و سیستم های درونی آنها می باشد که مانند یک نگهبان عمل می کند و ورود و خروج را با استفاده از سیستم نرم افزار خود کنترل می کنند و می توانند به تمام کسانی که مجوز دارند به طور مستقیم لحظه به لحظه، هشدارها و تعداد رفت و آمد ها را ارسال کنند. این راهبند ها برای باز و بسته شدن به سیستم نیاز ذدارند که به آنها اجازه ورود و خروج بدهد و در صورتیکه این مجوز ارسال نشود راهبند باز نمی شود. پس شما می توانید به راحتی افراد و خودرو های مورد نظر خود را ممنوع  کنید و یا حتی می توانید یک بخش را اختصاصی کنید که شخصی نتواند وارد شود.

مزایا استفاده از راهبند های اتوماتیک

مزایا استفاده از راهبند های اتوماتیک

این نوع از راهبند ها که به صورت عمده در بازار وجود دارند مزایای زیادی را برای صاحبان خود در اختیار دارد که از این نوع مزایا می توان به قابلیت تنظیم و استفاده براساس اندازه محیط مورد نظر، امکان اتصال به نرم افزار های کنترل کننده مانند دوربین های مدار بسته ، قابلیت اتصال مستیم به در های پارکینگ و عوارضی های جاده ، پارکینگ ساختمان های بزرگ و کوچک و حتی استفاده به صورت امنیت و ضد انتحاری در محیط هایی با احتما حمله مسلحانه  و تروریستی با هدف امنیت و بسیار ویژگی دیگر اشاره کرد.

نرم افزار های متصل به راهبند های اتوماتیک

راهبند های اتوماتیک دارای سیستم عامل هایی هستند که به صورت کاملا مشخصی به ارائه اطلاعات ضروری کاربران برای مدیران نهاد ها و سازمان ها هستند و این دستگاه ها برای اینکه کار خود را به صورت دقیق تری انجام دهند و می توانند به نرم افزارهایی متصل  باشند که این قابلیت را در آن ها ارتقا دهد از بین این نرم افزار ها و دستگاه ها می توان به نرم افزارهای پلاک خوان و دوربین های مدار بسته اشاره کرد این نرم افزار های پلاک خوان این قابلیت را ایجاد می کنند که هنگامی که خودرویی وارد می شود پلاک آن ثبت می شود که باعث می شود امنیت بیشتری را ایجاد کند و دوربین های مداربسته می توانند چهره های افراد و خودرو هایی که وارد می شود را بررسی کند و این هم باعث می شود اگر مشکلی ایجاد شود به راحتی هر چیزی که می خواهید را بررسی کنید و به پلیس و مدیران ارسال کنید.

نرم افزار های متصل به راهبند های اتوماتیک

راهبند اتوماتیک مورد نیاز شما

در انتخاب راهبند نکاتی وجود دارد که در انتخاب شما نقش اساسی دارد و می توانید آن ها را به عنوان یک ویژگی برای انتخاب راهبند هوشمند خود بررسی کنید از بین از نکات می توان به فضای مورد استفاده راهبند ها، هدف از خرید، میزان بودجه و میزان امنیت اشاره کرد.

فضای مورد استفاده شما مثلا پارکینگ منزل شما است و براساس اندازه آن لازم است که راهبند را انتخاب کنید.

راهبند ها براساس قطعاتی که در آنها استفاده شده است و برندی که آنها را تولید می کند متفاوت است و هزینه های متفاوتی را شامل می شود.