همین الان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۶۶۱۴۵

راهبند اتوماتیک هیدرولیکی

راهبند ها تجهیزاتی برای کنترل تردد هستند که ورود و خروج عابران و ماشین ها را کنترل می کنند و در مکان های شلوغ و پر تردد جهت افزایش امنیت محیط و کنترل ترافیک در محل ها استفاده می شود. راهبند ها دردو نوع الکترومکانیک و هیدرولیک استفاده می شود.

راهبند هیدرولیک به این معناست که سیستم محرک آن هیدرولیک است و دارای یک موتور الکترونیکی، پمپ هیدرولیک و مخزن روغن هستند که کارکرد آن به این صورت است که موتور ابتدا روشن می شود پمپ روغن به حرکت در می آید و در آخر روغن با فشار زیاد از از مخزن خارج می شود و وارد سیلندر هیدرو لیک می شود و در این جهت حرکت پیستون درون سیلندربه میله منتقل می شود و نیروی لازم برای حرکت را ایجاد می کند.

 اجزای تشکیل دهنده راهبند هیدرولیک

راهبندها از تجهیزاتی تشکیل شده اند که در کارکرد آنها تاثیر می گذارد که عبارتند از:

 • چراغ فلاشر روی بدنه راهبند
 • مدار فرمان الکترونیک
 • خلاص کن دستی در مواقعی که برق می رود
 • سیلندر هیدرولیک در سمت چپ راهبنند
 • شلنگ هیدرولیک اتصال پمپ به سیلندر
 • موتور الکترونیکی، پمپ هیدرولیک و مخزن روغن

مکان هایی که برای راهبند هیدرو لیک مناسب است؟

راهبند های هیدروالکتریک را به عنوان راهبند های پرتردد و بدون محدودیت می شناسیم که برای محیط های پر تردد و شلوغ مانند مجتمع ها و سازمان های تجاری و اداری، بیمارستان ها، استادیوم های بزرگ و بزرگراه ها استفاده می شود در این محیط ها باید تجهیزات مناسب حراست وجود داشته باشد و این راهبند ها نیاز به نیروی کنترل کننده نیستند .

ویژگی راهبند هیدرولیک

 محدودیت کاری دارند؟

این راهبند ها همانطور که در بالا گفتیم  محدودیتی در تردد ندارند و می توانند به مقدار زیادی تردد را کنترل کنند و همچنین اگر نگران قطعی برق هستید راهبند ها ی هیدروالکتریک این تضمین را به شما می دهند که در زمان قطع برق هم توانایی انجام کار را دارد و وابسته به برق نیستند.

 ویژگی راهبند هیدرولیک

این راهبند ها ویژگی های خاصی دارند که از انواع آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • کیفیت و ظرافت بالا
 • ظاهر زیبا به همراه بدنه ای مستحکم
 • ضد خش و دارای استاندارد جهانی
 • دارای مقاومت در برابر روغن، آب و گرد و غبار
 • دارای اصلی ترین تجهیزات حراستی و امنیتی
 • دارای موتو الکتریکی
 • قیمت کمتر نسبت به سایر راهبند ها
 • عدم قابلیت قفل شدن و جلوگیری از برخورد و ضربه به موتو

ساختار راهبند هیدرولیک

این راهبند ها ساختار ساده و کاربردی دارند که قبلیت نصب و راه اندازی فوری دارد که برای کار با آن نیاز نیست که تخصص خاصی داشته باشید یا بسیار حرفه ای باشند.

برای استفاده از این راهبند ها لازم به بسترسازی عمیق و گسترده ای دارد و از نظر ساختار بیرونی شامل یک بازوی متحرک و یک پایه ثابت است.

ساختار راهبند هیدرولیک

فاکتورهای مناسبب رای خرید راهبند هیدرولیک

راهبند های هیدرولیک انواع مختلفی هستند که براساس کاربرد و نوع مصرف متفاوت هستند که در انتخاب آنها لازم است که به یکسری از نکات توجه ویژه ای داشت که عبارتند از:

میزان تردد

میزان تردد یکی از عوامل مهم در انتخاب راهبند ها است چون بعضی از راهبند ها محدودیت دارند و نمی توانند بیشتر از مقداری در طول روز تردد را قبول کنند در این بین راهبند های هیدرولیک می توانند به صورت نامحدود تردد ها را قبول کنند و اگر در یک مکان هستید که میزان تردد زیاد است به عنوان اولین انتخاب به آنها نگاه کنید.

اندازه راهبند

راهبند ها را باید براساس محیطی که در آن قرار دارید خریداری کنید و اندازه یکی از مهم ترین فاکتور های تعیین کننده نوع راهبند ها هستند که کمک می کند که یک راهبند مناسب را خریداری کنید برای مثال شما اگر در یک محیط با حیاط عریض هستید اندازه راهبند هم باید متناسب با محیط شما باشد که راهبند های هیدرولیک در اندازه های متفاوت قابل سفارش و خریداری هستند که در دسترس شما قرار دارند.

زمان باز و بسته شدن راهبند های هیدرولیک

راهبند های هیدرولیک قابلیت باز و بسته شدن  حدود 3 تا 5 ثانیه را دارند که همین عملکرد سریع باعث شده است که فرآیند به صورت خودکار انجام شود و از ایجاد ترافیک جلوگیری می کند