همین الان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۶۶۱۴۵

موارد استفاده از راهبند تسمه ای

موارد استفاده از راهبند تسمه ای

از راهبند تسمه ای برای مسدود کردن محدود کردن مسیرهای پرتردد استفاده می شود که هدف اصلی آن حفظ امنیت است از مکان ها و محل هایی است که از راهبند استفاده می کنند از جمله این مکان ها می توان به پارکینگ های مراکز تجاری و اداری، سفارت خانه ها، ایستگاه های پلیس و ایستگاه های راه آهن اشاره کرد.

موارد استفاده از راهبند تسمه ای

انواع راهبند تسمه ای

انواع راهبند تسمه ای را می توان به موارد زیر دسته بندی کرد:

  • ٠راهبند میله ای
  • ٠راهبند زنجیری الکترونیکی
  • ٠راهبند ستونی الکترونیکی
  • راهبند آکاردئونی الکترونیکی

راهبند‌های تسمه ای از نظر نوع سیستم حرکتی به دو دسته راهبند الکترومکانیک و راهبند الکتروهیدرولیک تقسیم می‌شوند که راهبند های تسمه ای الکترومکانیک میزان رفت و آمد ها را در ساعت های کمتری نسبت به نوع راهبند الکتروهیدرولیک دارد.

راهبندهای تسمه ای الکتروهیدرولیک در دو شکل تردد متوسط و تردد نامحدود هستند که با استفاده از تکنولوژی ویژه ای که دارند می‌توانند عبور و مرور پی در پی و بی‌وقفه ایجاد کنند.

از راهبند تسمه ای کجا استفاده می کنند؟

این نوع راهبند ها که معمولا به شکل طناب های رنگی هستند که به میله ها متصل هستند در مکان هایی با تردد بالا و عمومی استفاده می شوند که از جمله آنها می توان به تار های عروسی، باغ ها، فروشگاه ها و بسیار جاهای دیگر است.  در مکان های تشریفاتی مثل تالار های عروسی این سری از راهبند ها که تسمه و طناب های زیبا دارند راهبند های تشریفاتی حفاظتی نامید می شوند.

کاربرد راهبند تسمه ای

کاربرد راهبندهای تسمه ای و تشریفاتی به منظور جلوگیری از هجوم مردم و نظارت بر تردد می باشد و باعث ایجاد نظم و تا حدودی حس تشریفات خوش امد گویی است. کاربرد همگی کنترل منظم عبور و مرور است. در گذشته برای کنترل تردد به پارکینگ ها از زنجیر پلاستیکی استفاده می نمودند، ولی امروزه استفاده از راهبند با توجه به اندازه محل عبور و مرور و یا حتی ارتفاع سقف میباشد.

کاربرد راهبند تسمه ای

راهبند تشریفاتی حفاظتی

راهبند تشریفاتی حفاظتی ، نوع زیبایی از راهبند های تشریفاتی است که داشت که داری دو میله پایه هست ، هر پایه به زمین متصل است و فاصله بین دو پایه را میتوان با توجه به تناسب بین آنها تغییر داد اما معمولاً راهبند های تشریفاتی حفاظتی را با طناب هایی به طور یک و نیم متر پایین به یکدیگر متصل هستند.

نوع تشریفاتی آنها در مکان های پرتردد وجود دارد که جنس آنها از ابریشم با پایه ی استیل است. راهبند تشریفاتی یکی از کاربردی ترین و مناسب ترین تجهیزات پارکینگ می باشد.

طراحی راهبد تسمه ای

نکته قابل توجهی که باید در طراحی راهبندهای تسمه ای وجود دارد، مقاومت آن در برابر وزش باد و طوفان است ، یکی از عمده ترین دلیل استفاده نکردن از پلاستیک  در طراحی راهبندهای تسمه ای این است که بیش از حد سبک هستند و مقاومت آن در برابر وزش باد بسیار کم است.

راهبند هایی که بی کیفیت و ارزان قیمت هستند و در بازار وجود دارند، در برابر زنگ زدگی و فرسودگی محیط مورد استفاده مقاوم نیستند ؛ آنها در کوتاه‌ترین زمان جلای و زیبایی ظاهر خود را از دست می‌دهند و ممکن است در اثر وزش باد به این طرف و آن طرف پرتاب میشوند و یا تعادل خوبی ندارند؛ تمامی موارد فوق در قیمت نهایی راهبند تاثیر مستقیم و بسزایی دارند.

راهبند تشریفاتی حفاظتی

انواع راهبند هیدرولیکی

راهبند های کنترل عبور و مرور، که از سیستم محرک الکتروهیدرولیک استفاده می کنند به نام راهبند هیدرولیک ای نام برده میشوند، سیستم حرکت دهنده در این مدل از راهبند، شامل یک موتور الکتریکی، پمپ روغن ، محفظه روغن و سیلندر هیدرولیک می باشد. در راهبند هیدرولیکی در شروع کار، موتور ان روشن میشود و پمپ روغن شروع به حرکت میکند. به این سبب، روغن با فشار بالا از مخزن تخلیه می شود و وارد سیلندر هیدرولیک می‌شود؛ تنها با ورود و خروج روغن در سیلندر به سمت بالا و پایین حرکت می کند . انتهای آزاد پیستون به کمک اهرم بندی و میله ی راهبند، از مرکز دوران به شفت خروجی متصل می‌شود، از این رو حرکت پیستون به سیلندر منتقل می‌شود و نیروی لازم برای به حرکت درآوردن آن بوجود می آید.

راهبند هیدرولیکی، بخاطر استهلاک مکانیکی کمتری که دارند، برای اماکن با عبور و مرور بالا بسیار مناسب است. راهبند های هیدرولیک را برطبق ولتاژ تغذیه موتور، می توان به دو گروه ۲۴ ولت به ۲۲۰ ولت تقسیم بندی کرد. دلیل استفاده عمده از مدل ۲۴ ولت ،قابلیت افزودن باتری یک آب برای استفاده از راه بند در هنگام قطع برق می باشد.