همین الان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۶۶۱۴۵

استفاده راهبند نفر رو

استفاده راهبند نفر رو

راهبند های نفررو دارای تجهیزات زیادی هستند که در ورودی  و خروجی مکان های پر تردد مانند پاساژها و ساختمان های  اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند تا بتوانند با کنترل تردد اشخاص امنیت آن محیط را تضمین کنند.

راهبند های نفر رو در اماکن  و محیط های خصوصی و عمومی وی ا ایستگاه های حمل و نقل عمومی قرار دارند که عبور و مرور را کنترل می کنند و به صورتی راهی برای کسب درآمد هم می باشد.

راهبند نفر رو قابلیت اتصال به انواع سیستم های کنترل دستی مانند کارت RFID و اثر انگشتی و تشخیص چهره را دارد که امکان جلوگیری و‌ممانعت عبور و مرور را به روش های مختلف را ایجاد میکند.

راهبند نفر رو

انواع راهبند های نفر رو

راهبند های نفررو براساس کاربردی که دارند به سه دسته تقسیم می شوند که آنها را براساس کاربرد و جایگاهی که دارند متمایز می کند.

 1.   گیت‌ کنترل تردد نفر رو یک طرفه یا جداکننده گیت هایی هستند که برای ورودی و خروجی مورد استفاده قرار می گیرند و با توجه به کاربرد و اسم آنها فقط در یک جهت قابلیت تردد دارند و برای استفاده از این نوع راهبند نیاز به گرفتن مجوز هستید که این مجوز معمولا به صورت کارت هایی می باشد که اجازه عبور و مرور را صادر می کند.
 2.   راهبندهای شیشه‌ای که در مترو (گیت مترویی) استفاده می‌شود، مانع از عبور و مرور افرادی می شود که قصد دارند بدون پرداخت هزینه رد شوند  و برای ورود و خروج دو بخش مجزا را شامل می شود.

این راهبند شیشه ای که در بعضی از سازمان‌ها هم مورد استفاده قرار می گیرند،  با تایید هویت افراد از طریق کارت و یا هرگونه مدرک شناسایی خاص که برای دستگاه تعریف شده باشد، عبور و مرور افراد را امکان‌پذیر می‌سازد.

 1.    راهبندهای میله‌ای هم سرعت عبور و مرور افراد را در مکان‌های پر ازدحام و شلوغ کنترل می کنند و اغلب استفاده این نوع گیت، مسیر را یک‌طرفه می کند.

هریک از این راهبندهای نفررو، انواع گوناگونی دارند که بسته به مکان و کاربرد ، می‌توان یکی از آن‌ها را انتخاب کرد.

انواع راهبند های نفر رو

نکات مهم هنگام خرید راهبند

در هنگام خرید راهبند ها باید به یکسری از نکات از جمله محل قرارگیری راهبند، تجهیزات دستگاه و مقدار استفاده از دستگاه توجه کنید به این صورت که اگر شما قصد خرید راهبند برای یک محیط عمومی را دارید پس باید همه شرایط را در نظر بگیرید مثلا امکان دارد بچه در محیط رفت و آمد کند یا افرادی رد شوند که ویلچر دارند.

راهبند های نفر رو جزو راهبند هایی به حساب می آیند که صادرات آنها به سایر کشور ها هم صورت می گیرد و در دنیا جزو بهترین ها هستند پس مسلما قیمت آنها نسبت به سایر مدل راهبند ها متفاوت است.

از طرف دیگر اگر شما برای یک محیط باز راهبند کشویی یا بازویی تهیه کنید فقط یک راهبند نیاز شما را برطرف می کند اما اگر در همان محیط یک راهبند نفر رو استفاده کنید نمی تواند محیط شما را پوشش دهد و نیاز دارید چند راهبند خرید کنید که هزینه بیشتری را هم شامل می شود.

این راهبند ها به دلیل تولید در ایران و موجود در اکثر نمایندگی ها تجهیزات مناسبی را در بازار موجود دارند که این نیاز را رفع می کند که اگر دستگاه شما دچار مشکل و یا آسیب شد بتوانید به راحتی قطعه آسیب دیده را تعمیر و یا تعویض کنید و این قطعات هزینه مناسبی هم دارند.

نکات مهم هنگام خرید راهبند

لوازم موجود روی راهبند

معمولاً روی راهبندهای میله اقلامی ثابت بوده و یک سری لوازم به صورت آپشنال با انتخاب مشتری در نظر گرفته می‌شود.

 1. 1. یک عدد بدنه راهبند
 2. 2. یک موتور
 3. 3. یک یادو عدد بسته به دستگاه فنر بالانس
 4. 4. یک گیربکس (در مدل‌های مکانیکی)
 5. 5. یراق اتصال گیربکس به میله یک عدد
 6. 6. میله به طول 3 تا 7.5 متری
 7. 7. یک فلاشر
 8. 8. یک فتوسل
 9. 9. یک کلید رومیزی (در بعضی از مدل‌ها به انتخاب خود)
 10. 10. یک چراغ هشدار روی بازو (به صورت انتخابی)
 11. 11. یک صفحه پلیت جهت نصب بر روی زمین
 12. 12. یک کنترل برد
 13. 13. یک رسیور