همین الان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۶۶۱۴۵

نحوه کار راهبند فنسی

نحوه کار راهبند فنسی

امروزه، بسیازی از مکان های تجاری و سازمان ها مانند پارکینگ‌های خصوصی و عمومی، فروشگاه‌ها و… برای حفظ امنیت ساختمان، پرسنل و عابرین می توانند از راهبند استفاده کنند. این اماکن به دلیل محل قرارگیری و نوع رفت و آمد باید به طور ویژه ای ازابزار های حفظتی استفاده کنند و امنیت محیط را ایجاد کنند که از جمله این ابزارها می‌توان راهبند فنسی را نام برد.

در حال حاضر، استفاده از این تجهیزات، بسیار زیاد شده و مورد توجه همه ی اماکن و سازمان ها.چرا که به آرامش بیشترمیدهد و امنیت بالاتری دارد و کنترل ترافیک نیز انجام میدهد. در این مقاله به بررسی کلی مزایا و معایب راهبند های فنسی می پردازیم و سعی می کنیم یک جزوه کامل زا اطلاعات را در مورد این دستگاه در اختیارتان قرار دهیم.

راهبند فنسی

مزایای استفاده از راهبند

مهم‌ترین مزیت استفاده از راهبند، تامین امنیت و حفظ آسایش ساکنان، پرسنل و محیط است. اما در بعضی موارد از آنها درجهت عاملی برای زیباسازی ساختمان و ورودی آن استفاده می کنند.

این راهبند ها قابلیت اتصال به دوربین مدار بسته و دوربین های پلاک خوان خودرو را دارند که این دوربین ها می‌توانند به‌ طور مستقیم و معمول به تصویر برداری و فیلم ‌برداری از محصولات می پردازند ویا پلاک خودروهایی که از مسیر عبور کردند را ثبت می کنند.

از طرف دیگر از روش به ‌کارگیری سیستم‌ها، تصویری از راننده و سرنشینان به‌ طور مستقیم گرفته می شود، بنابراین در صورتی هرگونه مشکلی ایجاد شود می‌توان از طریق این تصاویر، فیلم‌ها و پلاک های ثبت ‌شده کارهای پیگیری انجام شود.

اما این راهبند ها علاوه بر ایجاد امنیت و حفاظت در ساختمان و سازمان امنیتی، می‌توانند نقش مؤثری در کنترل ترافیک در محدوده مورد نظر شما هم داشته باشند، به این علت که در محیط‌ های شلوغ برای نظم دهی بیشتر به مکان، از راهبندها استفاده می کنند و از بروز هرگونه سرقت، تجاوز به حریم شخصی افراد، از بین بردن آرامش و آسایش و… پیشگیری کرد.

قیمت راهبند

محصولات هر یک از برندها، دارای خصوصیات، کیفیت‌ها و ویژگی های مختلف دیگری هستند، که هر کدام از عوامل مؤثر و تعیین کننده قیمت راهبند ها به شمار می آیند. بعضی از شرکت‌های تولید کننده انواع راهبند، امکانات و تجهیزات بسیار متفاوتی را در جهت افزایش امنیت و همچنین افزایش ضریب اطمینان محصولات قرار می‌دهند.

مزایای استفاده از راهبند

استفاده از راهبند فنسی

راهبند فنسی یا راهبند حصاری به گونه ای عمل می کنند که می توانند مسیر را برای خودرو ها مسدود و یا محدود کنند و برای تردد نیاز به اجازه از طرف سیستم هستید.

 این راهبند فنسی در محل های گوناگونی مانند در ورودی و خروجی بیمارستان ها و نهادهای دولتی و دانشگاه ها و حتی مجتمع های مسکونی قرار دارند که البته این راهبند ها زیر نظرنگهبان و به صورت  خصوصی هستند و در اتاق های نگهبانی مورد استفاده قرار می گیرند.

نحوه کارکرد راهبند فنسی

 نحوه کارکرد راهبند فنسی، با استفاده از یک ریموت است که میتواند به بالا و پایین رفتن دستگاه کمک کند.

علت استفاده از راهبند

دلیل استفاده از راهبند فنسی در سازمان های دولتی و امنیتی ،مسائل در حیطه امنیتی می باشد امروزه در سطح شهر در ورودی پارکینگ و حتی بسیاری از مراکز خرید، ادارات و سازمان ها راهبند فنسی مورد استفاده قرار می گیرد. هدف استفاده  از راهبند فنسی، جلوگیری از عبور و مرور و تردد وسایل نقلیه غیرمجاز و افزایش ایمنی است که دارای اشکال و انواع  مختلفی است.

علت استفاده از راهبند

انواع راهبند فنسی

راهبند فنسی را می توان براساس نوع سیستم محرک به دو گروه الکترومکانیک و هیدرولیک تقسیم کرد.هر یک از این دو، دارای ویژگی های عملکردی خاص خود است. راهبند فنسی دارای سیستم محرک الکترومکانیک به این صورت عمل می کنند که نیروی موتور الکتریکی را از طریق یک جعبه دنده به میله منتقل می کند و از آن برای حرکت میله استفاده می کنند اما در راهبند فنسی هیدرولیک اینطور نیست و نیرویی که برای حرکت میله در جهت کمک به فشار روغن درون سیلندر تامین می شود را از طریق کمک موتور الکتریکی و پمپ هیدرولیک انجام می دهد. در اکثر راهبندها از فنر به عنوان ابزاری برای ایجاد  تعادل وزن میله استفاده می کنند ،در هنگام استفاده از فنر تعادل نیروی لازم در جهت کاهش حرکت میله کم می شود و ابعاد سیستم محرک و انرژی مصرف شده توسط سیستم محرک هم کاهش می یابد.