همین الان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۶۶۱۴۵

راهبند اتوماتیک پارکینگ

راهبند اتوماتیک پارکینگ

راهبند اتوماتیک پارکینگ مجموعه تجهیزاتی است که به صورت یک مانع یا سد هستند که ورود و خروج کلیه ماشین ها و عابران را کنترل می کند و باعث امنیت بیشتر محیط می شود به نوعی که اگر راهبند یا نگهبان اجازه ندهد ماشین و عابرنمی توانند وارد شوند.

راهبند اتوماتیک پارکینگ به شکل یک پایه افقی است که دارای ارتفاع مشخصی می باشد قابلیت استفاده از این نوع راهبند ها در مکان های شلوغ و پر تردد مانند مجتمع های پردد تجاری و اداری، کارخانه، پاساژ، ایستگاه های حمل و نقل، پارکینگ های عمومی و خصوصی و انواع ارگان های دولتی و خصوصی که به امنیت کارکنان خود اهمیت زیادی می دهند.

راهبند های اتوماتیک را می توان به دو دسته تقسیم کرد که این دسته بندی براساس کارکرد راهبند و نوع  موتور و سیستم داخلی راهبند است. راهبند های اتوماتیک به دو صورت عمودی و افقی هستند که برساس محیطی که درآن قرار دارید می توانید آنها را انتخاب کنید.راهبند های اتوماتیک قابلیت نصب انواع کارتخوان ها، دوربین های مداربسته، ریموت کنترل، دوربین پلاک خوان و سیستم های تردد استاندارد را شامل می شوند.

از ویژگی های اصلی راهبند ها می توان به عدم نیاز به نیروی انسانی توجه کرد که به این صورت امنیت جانی یک شخص به خطر نمی افتد و همه ی کارهای راهبند بر عهده کامپیوتر خواهد بود که هم دقیق تر است هم هزینه کمی را در بر می گیرد.

راهبند اتوماتیک پارکینگ

راهبند ها در چند نوع وجود دارند؟

۱) راهبند اهرمی الکترومکانیکی : مقدار استفاده ازز این نوع راهبند ها در طول روز بین 150 تا حداکثر 600 بار است و اگر زیاد مورد استفاده قرار بگیرد دچار آسیب می شود.

۲) راهبند اهرمی الکتروهیدرولیکی : این راهبند ها مناسب برای مکان هایی است که دارای رفت و آمد های زیاد و شلوغ هستند و این راهبند را می توانید ابزار مناسبی برای رفت و آمد های نامحدود در نظر بگیرید.

۳) راهبند اتوماتیک ستونی : راهبند های ستونی از نوع بسیار امنیتی هستند به این صرت که بیشتر در اماکن فوق امنیت ی از آنها استفاده می کنند این راهبند ها علاوه بر امنیت زیادی که دارند بسیار مقاوم هستند و حساسیت بالایی دارند.

۴) پارکینگ بند : پارکینگ بند ها بیشتر در ساختمان هایی با امنیت متوسط قرار دارند و برای قفل هر خودرو در پارکینگ مناسب هستند.

۵) راهبند اتوماتیک زنجیری : مناسب برای مکان هایی با تردد بالا و مکان های خاص مانند پارکینگ سالن های عروسی هستند.

پارکینگ بند

نحوه انتخاب راهبند اتوماتیک پارکینگ

برای انتخاب درست راهبند پارکینگ باید به یک سری از نکات توجه ویژه ای داشت که در این بخش به برخی از این نکات می پردازیم:

 1. 1. اندازه طول میله راهبند از نکاتی است که باید توجه ویژه ای  به آن داشت و براساس محیطی که دارید باید طول میله را انتخاب کنید.
 2. 2. شلوغی ساختمان و میزان تردد را باید در گوش ذهن خود داشته باشید تا بتوانید بر اساس آن راهبند دارای این ویژگی را انتخاب کنید.
 3. 3. وقتی پارکینگشما پر از تردد باشد برای مدیریت بهتر ترافیک باید راهبندی را تهیه کنید که سرعت بالایی در باز کردن میله داشته باشد پس سرعت هم از ویژگی های مهم انتخاب راهبند است.
 4. 4. میزان ولتاژ قابل استفاده در راهبند ها باید سنجید شود.
 5. 5. قدرت موتور و گشتاور نیرو در راهبند اهمیت زیادی دارد
 6. 6. اگر شما نگران قطعی برق هستید پس باید راهبندی را تهیه کنید که کلید خلاص دستی دارد  این مورد نگرانی ششما را بر طرف می کند.

اجزای تشکیل دهنده راهبندها

 • بدنه : راهبند ها دارای یک جعبه مستطیل شکل هستند که نگهدارنده میله است و تجهیزات داخلی را در خود جای داده است.
 • بازو : بازو ها مانع های اصلی به حساب می آیند و با باز و بسته شدن آنها تردد عابران و خودرو ها کنترل می شود.
 • سیستم محرک : راهبندهای الکتروهیدرولیکی دارای  سیستم محرک است که مجهز به  یک موتور به همراه پمپ می باشد  و این نوع از سیستم ها  در راهبند الکترومکانیکی شامل یک موتور به همراه گیربکس است.
 • فنرتعادل : این ابزار یاری دهنده موتور در بالابردن بازو ها است
 • · مرکز کنترل : به نوعی یک نگهبان است که در اتاق نگهبانی قرار دارد.
اجزای تشکیل دهنده راهبندها

مزایا راهبند اتوماتیک پارکینگ

راهبند اتوماتیک پارکینگ هدف اصلی اش ایجاد امنیت در محیط است. با استفاده از راهبند ها می توان نحوه ورود و خروج وسایل نقلیه و عابران را کنترل کرد. قابلیت نصب انواع وسایل امنیتی و کنترلی را مانند دوربین های مداربسته، دستگه های کارتخون و ریموت ها هستند.