همین الان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۶۶۱۴۵

خرید راهبند از ملایر

خرید راهبند از ملایر

در زندگی پیشرفته امروزی انقدر استفاده از تجهیزات برای سهولت زندگی مرسوم شده است که به هر محیط و سازمانی مراجعه کنید با انواع ان ها مواجه میزشوید.

یکی از انواع این تجهیزات استفاده از راهبند می باشد که اتفاقا بسیار پر کاربرد و پر استفاده می باشد.

در بیش در جوامع امروزی رانندگی افرادو مسائل این چنینی شامل پارک کردن اتومبیل های شخصی و یا ورود و خروج به مکان‌های پر تردد و عمومی، پارکینگ و … به یکی از چالش های زندگی شهری تبدیل گشته و به علت جمعیت زیاد و شلوغی بیش از حد شهرها که به زیاد شدن وسایل نقلیه در شهرهای بزرگ به وجود امده است، باید به روش درست و بهینه مدیریت بشوند، برای اینکار تجهیزاتی برای کنترل کردن شهری ساخته می شوند که در سرتاسر شهر قرار گرفته اند.

یکی از و وسایلی که برای کنترل رفت و آمد خودروها تولید شده است، راهبند می باشد که داری انواع مختلفی از بابت راهبند آکاردئونی، راهبند زمینی و راهبند بازوئی می باشد.

راهبند چیست؟

راهبند یکی از تجهیزاتی است که برای تامین آرامش و امنیت و همین طور جلوگیری از هر شلوغی ها و بی‌نظمی ها مورد استفاده می باشد و بی‌نظمی‌هایی که از بابت رانندگان ایجاد می‌ گردد، به همراه نقض کردن قوانین عبور و خروج ایجاد میگردد، تا وسایلی مانند راهبند زمینی و راهبند آکاردئونی که از انواع راهبند می باشد، مورد بررسی قرار بگیرند. جنس این وسیله نیز به مانند دیگر وسایلی که خریداری می‌ کنید باید بهترین نوع باشد تا بتوان به بازدهی آن اعتماد کرد. برندهای زیادی وجود دارند که که انواع راهبند ها را طراحی می‌کنند که یکی از آنها شرکت بام بین است. بام بین با تولید انواع راهبند نکته مهمی که در نظر دارد تولید و طراحی محصولات با کیفیت می باشد.

راهبند وسیله‌ای می باشد که به دو صورت دستی و اتوماتیک تولید می گردد.

راهبند‌های اتوماتیک مسیر خودروها و وسایل حمل و نقل را مسدود می کنند و یا راه را برایشان باز نگه می دارد.

راهبند دستی نیز که توسط نیروی انسانی کنترل می‌ گردد و اکثرا این شخص نگهبان و یا مسئول حراست فروشگاه، آپارتمان و یا سایر مکان‌ها می باشد.

کاربرد هر دو مدل راهبندها به یک شکل می باشد، اما می‌شود گفت که راهبند اتوماتیک برای اماکن شلوغ تر و پارکینگ‌های مکان های عمومی شلوغ کاربرد زیادی دارد.

انواع راهبند از نظر کاربرد

راهبندهای شرکت بام بین نیز مانند برندهای دیگر از بابت کاربرد دارای انواع گوناگونی می باشند و با توجه به شرایط در محیطی که در آن مورد استفاده قرار می‌گیرند، طراحی می شوند.

راهبندها به طور معمول از نظر کارایی به سه نوع تقسیم بندی می‌شوند.

راهبند اتوماتیک میله‌ای، راهبند ستونی و راهبند خودرو از انواع راهبند از نظر عملکردی می باشند.

راهبند آکاردئونی و انواع دیگر نیز از انواع راهبند می باشند، اما این دسته بندی ها تنها بر طبق عملکرد این تجهیزات شکل گرفته است.

راهبندهای میله‌ای خود به دو نوع الکترومکانیک و هیدرولیک تقسیم می گردند که با یکدیگر تفاوت ها و شباهت های زیادی دارند.

با توجه به نیاز محیط مورد نظر تجهیزات مورد استفاده هم انتخاب می کردد.

راهبند دیگر، ستونی می باشد که در داخل زمین قرار دارد، نوع دیگر راهبند خودرویی می باشد که بر روی زمین گذاشته می‌شوند. به این نوع راهبند زمینی نیز می گویند، از راهبند زمینی اکثرا برای جلوگیری کردن از حولات تروریستی و در ارگان های نظامی استفاده می گردد.

راهبند میله‌ای

این نوع از راهبند با تعداد زیادی در شهر و در ساختمان‌های گوناگون استفاده می‌ گردد.

پارکینک های عمومی، اماکن مختلف و مراکز خرید در کل شهر به علت تردد بالایی که دارند، اکثرا دچار بی‌ نظمی هستند و این راهبندها قادرند تا این بی‌نظمی شکل نگیرد و اشخاص بتوانند با آرامش رفت و امد داشته باشند. راهبندها بایدوضعیت تردد را مدیریت کنند تا در این مکان‌های پر تردد به خوبی کنترل شوند و تا مشکلی پیش نیاید.

راهبند میله‌ای که از نماش مشخص دارای یک میله می باشد که کاملا متحرک می باشد. سیستم محرک این راهبند به دو شکل هیدرولیکی و یا الکترومکانیکی می باشد.

به صورت کلی راهبندها از بابت شکل ساختاری دارای مداری می باشند که حرکت راهبند را کنترل می کنند و اجرا می‌کنند.

این راهبند خود به دو مدل هیدرولیکی و الکترومکانیکی تقسیم می‌ گردند، در واقع در این دو شکل تفاوت در نوع سیستم حرکتی می باشد.

راهبند از اجزای گوناگونی تشکیل شده است.

این نوع از راهبند از هر مدلی که باشد دارای ویژگی‌های متفاوت زیادی می باشد، تنوع بالایی که در این راهبند میله‌ای است، باعث می‌ گردد تا برای اماکن زیادی مناسب باشند، حال ان که میله با چه میزان سرعتی حرکت کند و یا اینکه میزان طول میله چقدر باید باشد، قابل انتخاب می باشد و با توجه به شرایط محیطی می‌شود مدل مورد نظرتان را انتخاب کنید.

راهبند میله‌ای با راهبند زمینی متفاوت است و نمی‌توان این دو را یکی حساب کرد، شرکت بام بین یکی از شرکت‌هایی می باشد که در زمینه تولید و طراحی راهبندهای پراستفاده مثل راهبند میله‌ای بسیار موفق نی باشد.

راهبند ستونی

این نوع راهبند یکی دیگر از اشکال راهبند تولیدی در شرکت بام بین می باشد که به شکل یک استوانه قرار گرفته است و به وسیله نیروهای مکانیکی به حرکت در اورده می شود، حرکت این راهبند به سمت بالا و پایین می باشد، شاین راهبند بر روی زمین قرار دارد و زمانی که مسیر باز می باشد، این استوانه‌هایی که به فلزی هستند، به داخل زمین می روند و در حالت بسته بودن مسیر برای تردد این راهبندها اشکار می باشند و بیرون از زمین قرار گرفته اند، راهبند ستونی هم به دو نوع هیدرولیک و مکانیکی وجود دارند که اختلاف های زیادی با یکدیگر دارند. این نوع نیز به شکل راهبند زمینی شناخته شده است که نسبت به سایر مدل های راهبند هزینه بسیار کمتری دارند.

در صورت خراب شدن و نیاز به تعمیر با هزینه کمی می‌ شود این راهبند ها تعمیر کرد.

مدل هیدرولیک این راهبند از نوع مکانیکی بیش تر

مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث گردیده تا با وجود تردد زیاد هم ایرادی در کارایی آن به وجود نیاید.

این راهبند ها بسیار عالی هستند و دارای مقاومت زیادی هستند و می‌ شود گفت توان تحمل بالایی در برابر ضربات و سنگینی های خودرویی دارند.

مقاومت داشتن مدل‌های گوناگون با یکدیگر متفاوت می باشد، مثلا راهبندهایی که مختص محافظت‌های نظامی می باشند، از مقاومت بیش تری برخوردار می باشند.

راهبند خودرو

نوعی از راهبند، راهبند آکاردئونی و راهبند زمینی است، راهبند زمینی به چند مدل وجود هستند و یکی راهبند ستونی که به هر صورت به علت این که در داخل زمین قرار دارد، به این اسم خوانده می‌ گردد.

راهبند ستونی میزان نسبتا پایینی از زمین را می‌گیرد، اما انواعی از ان ها هستند که برای پوشش دادن کل عرض خیابان ها طراحی شده‌اند.

این نوع از راهبند به صورت کلی مسیر رفت و امد خودرو را در خیابان و یا در محل‌های دیگر مسدود سازی می کنند.

به علت ساختار قوی این نوع، دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه می باشد، این راهبند یکی از پر استفاده ترین راهبندهای موجود می باشد.

عملکرد آن ها را می‌توان در محوطه ها و مراکز حساس نظامی و … مشاهده نمود.

این راهبندها باعث می‌ گردند تا امینت اماکن حساس بیشترشو‌ و همین طور باعث افزایش میزان مقابله کردن‌ نظامی می شوند.

این مدل به علت اینکه بر روی زمین قرار گرفته اند، فضای خیلی زیادی را اشغال می‌کنند ، در حالی که انواع دیگر و مدل های دیگر راهبند فضای بسیار کمتری را اشغال می کنند.

این راهبند دارای بدنه‌ای هستند که ضخامت بسیار بالایی دارند و این خصوصیات باعث شده تا به یکی از محکم ترین ها تبدیل بشود.

جنس این صفحه که بر روی زمین قرار ‌گرفته است، از فولاد می باشد و موجب مسدود شدن مسیر می‌گردد.

راهبند آکاردئونی

این نوع از راهبند نیز یکی دیگر از اشکال راهبند می باشد که به راهبند چرخ دار نیز شناخته می‌گردد.

این نوع راهبند از جنس آکاردئون می باشد که متحرک است و می‌توان آن را به سادگی حرکت داد.

یکی از خصوصیات این راهبند ان می باشد که می‌شود به راحتی آن ها جابجا نمود و به مکان های دیگری انتقال داد، در حالتی که مدل های دیگر راهبند قابل حمل نمی باشند و نمی‌ شود آن‌ها را جابجا نمود.

راهبند آکاردئونی در واقع کشویی هم نام دارد، به این دلیل که این راهبند توانایی باز و بسته شدن را نیز دارد. این راهبند را می‌ شود حتی ریلی نیز نامید، چون که به سمت راست و چپ حرکت می کنند و می‌ شود آن را جمع نمود.

این راهبند به علا اینکه توانایی جمع شدن را دارد، حجم بسیار کمتری را نسبت به راهبندهای دیگر اشغال می کند.

این راهبند به صورت برقی می باشد، اما می‌توان در زمان قطع برق به صورت دستی آن را نیز حرکت داد و این نوع به شکل خودکار باز و بسته می شود و با موانعی که جلوی روی آن قرار گرفتند، برخورد نمی کند. با توجه به شکلی که در آن تعبیه گردیده است، این توانایی شکل گرفته است.

یکی دیگر از خصوصیات استفاده از ان مصرف کم از برق می باشد.

راهبند دارای ال ای دی

یکی از انواع راهبند که مدل بسار جدیدی از انواع راهبند هم محسوب می شود، راهبند دارای ال ای دی می باشد که همان گونه که از نامش مشخص است، دارای امکانات زیادتری نسبت به دیگر راهبندها می باشد و راهبند بازوئی که در حقیقت همان راهبند میله‌ای می باشد، هم می‌تواند دارای ال ای دی نیز باشد و راهبندهای میله‌ای و یا بو‌دار که دارای بوم ثابتی می باشند، که بر روی ان ها ال ای دی قرار گرفته است.

این ال ای دی کارایی بالایی در شب دارند و به علت کمبود میزان نور در شب بسیار قابل اهیمت می باشند و نقش راهنما را بازی می کنند.

با استفاده از این راهبند ها، خودرو در حالت مشاهده نکردن راهبند در شب با آن ها تصادف نخواهد کرد.

این راهبندها بر حسب میزان امکاناتی که دارند، قیمت نسبتا بالایی نیز دارند.

روشن شدن ال ای دی در شب باعث می شود که به نور موجود در مکان کمک بسیاری کند و با وجود هزینه بالایی که دارد، قادر است از هزینه‌های دیگری که صرف چراغ‌ها می‌شود جلوگیری کند.

این راهبند هم به شکل راهبندهای بازوئی و … به سیستم کنترل اتصال پیدا می کنند و با این تجهیزات، افراد به راحتی می‌توانند تردد مناسبی داشته باشند.

زمان حرکت در این راهبند ها خیلی کم تر از انواع دیگر می باشد که از مزیت‌های آن به حساب می‌رود.

کاربردهای انواع راهبند

راهبندها نقش‌های مهمی دارند که با توجه به مکانی هستند که در آن استفاده می‌ گردند.

راهبند در حالت کلی از بی‌نظمی و ورود خودروها جلوگیری می کنند و‌ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در خیلی از مکان‌های مهم که ورود همه اشخاص به آنجا امکان پذیر نیست، از راهبندها استفاده می‌ گردد.

برای ایستگاه‌های عوارضی و پارکینگ‌هایی که پولی هستند و یا اماکنی که تنها افراد خاصی باید وارد آن بشوند، نیز یکی از موارد رستفاده راهبند است.

راهبند ها کاربرد نظامی نیز دارد و برخی از آنها ضد تروریستی نیز نامیده می‌شوند.

جنس راهبند یکی از مواردی است که باعث می‌ گردد تا کاربرد آن نیز تفاوت داشته باشد.

از بابت اینکه چقدر محیط در استفاده از این راهبندها گرفته می شود، نوع انتخاب کردن آنها نیز گوناگون است. از نظر عملکرد هم می‌شود راهبندها را دسته بندی کرد. بخشی از آنها بوم دار هستند که پر استفاده ترین آنها می باشند، مدل‌های بولارد و زنجیری نیز می باشند که کمتر از مدل قبلی مورد استفاده هستند.

مزیت های انواع راهبند

راهبندها با توجه به مدل هایی که دارند، احتیاجات سازمان‌های گوناگون را برطرف می‌کنند و البته تنها در سازمان های دولتی و غیردولتی نیست که از این راهبندها استفاده می کنند، و همین طور پارکینگ آپارتمان‌ها و مراکز خرید شلوغ نیز یکی دیگر از انواع مدل هایی است که از این راهبندها استفاده می‌ گردد.

هر نوع از مدل های راهبندهای موجود مانند راهبند آکاردئونی با توجه به خصوصیاتی که دارند برای کار خاص و برای اماکن مخصوصی تولید و طراحی شده‌اند. راهبندها با توجه به احتیاج خریداری می‌ گردند و باید توجه داشت که هرکدام دارای مزیت‌هایی هستند. راهبند زمینی در دو شکل موجود است که یکی ستونی است که به آن نیز بولارد هم می گویند و دیگری هم راهبندهای خودرویی است که اکثرا در محوطه هایی که بسیار خطرناک می باشند، مورد استفاده قرار گرفته می شوند.

مزیت مهم راهبندها میزان ضخامت ‌و میزان قدرت تحمل بالایی می باشد که دارند.

از مزیت های دیگر آنها این است که توانایی حرکت زیاد در برخی از مدل‌های راهبند بسیار زیاد است.