همین الان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۶۶۱۴۵

خرید راهبند از اراک

خرید راهبند از اراک

در ساختار کلی راهبند، از جمله تجهیزاتی است که مانعی برای سد معبر کردن و کنترل کردن انواع ترددها در مکان های مختلف به جهت ممانعت کردن‌ وسایل نقلیه و افراد می باشد.

راهبندها در حالت کلی، تجهیزاتی هستند که به صورت یک پایه افقی هستند و به کابین متصل می شوند، و دارای یک ارتفاع از زمین می باشند که در اماکن شلوغ و پر تردد در مسیر ورودی ها نصب می شود و مورد استفاده می باشد.

اگر قصد خرید راهبند از اراک را دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید و با خواندن ان به پاسخ تمام‌سولات خود در مورد خرید راهبند و انواع راهبند خواهید رسید.

در مورد راهبند ها یک نقطه مشترک وجود دارد و ان هم دو دسته بندی ان می باشد، راهبندهای مکانیکی و هیدرولیکی که در ادامه در مورد ان ها و کاربرد ان ها بیش تر توضیح خواهیم داد.

امروزه راهبند ها از تجهیزاتی هستند که بیشترین استفاده را در ساختمان های اداری و دولتی، بیمار‌ستان‌ها، و … را دارند.

حتی می شود از راه بندها در مسدود کردن مسیر ریل های قطار و فرودگاه ها و عوارضی ها هم نصب کرد.

راهبند در حالت کلی دستگاهی می باشد که با به استفاده از آن می شود، عبور وسایل نقلیه و خودرو ها را کنترل کرد.

راهبند اتوماتیک اراک، کاربرد بسیار زیادی در پارکینگ های عمومی پر ازدحام را دارد، و هم چنین امکان متصل شدن به دستگاههای کنترل تردد را هم دارد.

راهبند اراک، از لحاظ کارایی، به چندین دسته تقسیم می شود که از پر کار برد ترین مدل های ان، مدل بوم دار می باشد.

نکات مهم در انتخاب راهبند

برای انتخاب راهبند اراک، و هم چنین در هنگام خرید، باید به این چند نکته به خوبی توجه کرد:

  • اندازه طول بوم و یا طول میله راهبند بازویی و اهرمی
  • مقدار و تعداد تردد خودروها در طول یک شبانه روزانه یعنی همان تعداد ورودی و خروجی های خودرو
  • مقدار زمان سرعت باز و بسته شدن بوم راهبندها
  • میزان ولتاژ تغذیه شده در دستگاه
  • میزان توان موتور دستگاه
  • کلید خلاص کن در زمانی که قطع برق داشته باشیم
  • امکان اتصال شدن به اکسس کنترل ها و چشمی ها

سعی کنید قبل انتخاب راهبند، از میزان کاررایی ان مطلع شوید تا بهترین عملکرد را از راه بند داشته باشید.

شما می توانید برای انتخاب راه بند از مشاوره کارشناسان ما بهره مند شوید، از سایت ما دیدن کنید و یا با شماره های ما در تماس باشید.

در اخر برای انتخاب بهتر به این نکات هم توجه داشته باشید:

  • اندازه متراژ محیطی که قرار است محدود شود
  • میزان رفت و آمد در آن منطقه در طول شبانه روز
  • میزان اهمیت آن محیط از لحاظ امنیتی

انواع و کاربرد راهبند ترافیکی

راهبندهای ترافیکی اهرمهایی  هستند از نوع مکانیکی که به راحتی باز و بسته میشوند.

این راهبند با امکان باز و بسته شدن در ورودی پارکینگ ها و اماکن عمومی هستند و به عنوان سد برای تردد استفاده می شوند.  برای حفاظت پارکینگ ها از ابزارهای مختلفی مانند جک، زنجیر، آنتن برد استفاده می گردد.

راهبندها در قسمت ورودی و خروجی پارکینگ نصب می شوند و به نوعی  ایجاد محدودیت در تردد خودروها اعمال می‌کنند. 

از این ابزار های مهم و بسیار کاربردی می‌توان در اماکن مختلفی مانند هتل‌ها، فروشگاه‌ها ی بزرگ، پارکینگ‌ها ی بزرگ و طبقاتی و بزرگ‌راه‌هاو ایستگاه‌های بازرسی پلیس و… از تردد های غیرمجاز جلوگیری می کنند. 

به طور کلی از راهبندها برای مکان‌های گوناگون با عرض و متراژ گوناگون طراحی و ساخته می‌شوند. برای آشنایی بیشترو اگاهی بیش تر با انواع راهبندهای ترافیکی تا اینهای این مقاله همراه بام بین باشید.

راهبندهای ترافیکی در واقع مانعی هستند برای مدیریت تردد ماشین‌ها و افراد، که توسط یک نگهبان و نیروی انسانی کنترل می‌شود.

این ابزار کاربردی ، از ضروریات پارکینگ های امروزی است، یکی از واجبات پارکینگ‌های امروزی برای کنترل تردد و تحت نظر گرفتن ترددها است.

استفاده از این ابزارها، برای مدیریت کردن و کنترل ترافیک کاملاً ضروری میباشد و در شرایط امروزی که عبور و مرور خودروها به شدت در خال افزایش است، هماهنگ کردن این تعداد، توسط نگهبان بسیار سخت و طاقت فرسا است.
راهبند وسیله‌ای برای مسدود کردن مسیر و باز شدن در صورت ممانعت نداشتن از سمت نگهبان میباشد.

به کمک این تجایزلت که نقش حفاظتی دارند، همه رفت‌وآمدها به صورت دقیق بررسی می شود.

و همین طور در صورت دیدن هر گونه مورد مشکوکی در منطقه، نگهبان قادر است از باز کردن مسیر توسط راهبند جلوگیری کند. تمام این موارد ذکر شده، استفاده از راهبندهای ترافیکی برای کنترل کردن دقیق مسیرهای ورودی و خروجی بسیار مناسب هستند و‌ قبلا نمونه های خارجی فقط در ایران استفاده می شد ، ولی در حال حاضر با تلاش مهندسان کشور ما، نمونه های با کیفیت مشابه راهبند های خارجی در ایران هم تولید میشود.

این نمونه های ایرانی از کیفیت بالایی برخوردار هستند و عملکرد بسیار مناسبی دارند.

قسمت های داخلی راهبند ها

راهبندها دارای قسمت های مختلفی هستند که در این بخش در مورد ان ها توضیح می دهیم:

مرکز کنترل

از قسمت مرکز کنترل یا همان کنترل پنل راهبند بگوییم که قسمت بسیار مهم از اتوماسیون راهبند می باشد . متصل شدن به کامپیوتر، تنظیم کردن زمان باز و بسته شدن ، اتصال شدن چشمی ایمنی ، اتصال شدندکلید دستی و فلاش مدارهای موجود در کنترل راهبند با توجه به ولتاژ موتور می توانداز 220 ولت یا 24 ولت باشد.

سیستم محرک

قسمت دیگر راه بندها، سیستم محرک یا موتور راهبند می باشد که مهمترین بخش یک راهبند می باشد که بیان گر میزان کیفیت کارکردیک راهبند می باشد.

در یک راهبند خوب ، موتور و گیربکس مختص به خود آن راهبند طراحی شده است، برخی از راهبندهایی که بی کیفیت هستند و از درجه پایینی هستند، از موتورهای معمولی مانند موتور پمپ آب و یا موتورهای استفاده شده در صنایع دیگر استفاده می کنند .

در این نوع موتورها که از موتور های نا مناسبی استفاده می کنند، معمولاً دارای مشکلات زیادی مانند عدم کنترل کردن سرعت راهبند و تعداد ضربات در ابتدا و انتهای کار می باشند، چون که این موتورها برای راهبند ها ساخته و طراحی نشده اند ، عمر بسیار کوتاهی هم دارند و حتی توانایی تشخیص موانع را هم ندارند و‌ این ضعف بزرگی برای راه بند می باشد . 

موتور های اتوماتیک راهبند به دو نوع هیدرولیک و موتور برقی هستند که نوع هیدرولیک ان، برای تردد بسیار بالا می باشد و نوع موتور برقی برای ترددهای بسیار کم مورد استفاده میگیرد، و همین طور موتور راهبند در ولتاژ های 220 ولت و 24 ولت موجود است.

بوم یا میله راهبند برقی

بوم راه بند، یا بازوی راهبند اهرمی می باشد که از عبور خودرو ممانعت می کند و در گونه های مختلفی مانند مکعب استوانه ای یا مستطیلی موجود می باشد. جنس بوم راهبند، از آلیاژ آلومینیوم می باشد و‌ برای سبک سازی آن است.

فنر تعادل

فنر راهبند به علت گشتاور بالا درست شده است و برای بالا بردن بوم راهبند می باشد که بر حسب به طول زیاد ، وظیفه متعادل سازی بوم راهبند را دارد.

این نیرو برای موتور راهبند بسیار بالا می باشد، فنر تعادل هم برای تحمل قسمتی از وزن بوم راه بند استفاده می شود .

راهبند ها معمولا دارای دو فنر تعادل هستند که باید برای جلوگیری کردن از فشار به موتور راهبند ها تنظیم گردد.

میکروسوئیج راهبند

میکروسوئیچ راهبند وظیفه معین کردن توقف بازوی راهبند را دارد، در زمانی که راهبند باز شده است و بازوی آن در حالت 90 درجه تنظیم شده است، و یا بسته می باشد و به صورت افقی قرار گرفته است، میکروسوئیچ کار می کند و موتور را نگه میدارد. میکروسوئیچ راهبند هم به دو شکل مکانیکی و مغناطیسی موجود می باشد و هر دو قابل تنظیم می باشند و در صورت خراب شدن میکروسوئیچ راهبند ها، بیش از حد باز یا بسته خواهد شد و دیگر کار نمی کند .

نقش راهبند در محافظت از اموال و افراد

امروزه همه مردم در تلاش زیادی هستند تا از اموال و دارایی های خود در مقابل حوادث محافظت کنند.

ممکن است این حوادث عمدی باشند، برای مثال از مورد حمله قرار گرفتن به هنگام رانندگی ، سرقت ها و ... پس باید راه مقابله و پیش گیری مناسبی برای جلوگیری از این اتفاقات پیاده سازی کرد و از خود محافظت کرد و مطمئناً هزینه این پیشگیری کمتر از آسیب احتمالی می باشد .

یکی از این پیشگیری ها و موانع امنیتی، راهبند است . از نامش پیداست که راهبند ها وسایل امنیتی می باشند که برای مسدود کردن ورودی و خروجی ها در مکان های مختلف در جهت محافظت از ایمنی و کنترل ترافیک استفاده می گردد.

راهبندها از فولاد ضد زنگ و یا پلاستیک یا آهن ساخته می شوند ، در اندازه های متفاوتی هستند و قیمت ان ها متفاوت میباشد.

انواع مختلفی از راهبند موجود میباشد که معمول ترین آن ها مدل جدا شونده و مدل جمع شونده ومدل اتوماتیک میباشد، مانند یک حصار میباشد که برای تردد و محفاظت از مردم و کاستن ترافیک در محیط استفاده می گردد و بر طبق نیاز شما راهبند را در اختیار شما قرار می دهد که هم به صورت دستی و هم به صورت مستقل یا نوع زنجیره ای و یا ستونی می باشد .

در برخی از محیط های پرتردد مثل مجتمع هایی که دارای فنس کشی مناسبی نیستند، و ممکن است در شبانه روز ترافیک بالایی داشته باشند ، بهترین مانع، مانعی است که در وهله اول ترافیک را کنترل کند . راهبند ها بهترین وسیله برای حفاظت کردن از خودرو میباشد، برای مثال شخصی اگر وسیله نقلیه ای را در یک منطقه حفاظتی با راهبند بدزدد، باید از راهبند خارج شود و این عملا غیر ممکن است.

چند نکته برای عیب یابی راهبند ها

به طور کلی راهبندها اگر با کیفیت باشند، مرتبا دچار خرابی و عیب نخواهند شد، اما اگر زمانی هم نقصی در ان ها ایجاد شد، شما میتوانید به راحتی عیب یابی کنید:اهرم راهبند بالاست اما موتور خاموش نمی شود

در هنگام کارکردن راهبندها ، باز و بسته شدن و حرکت راه بند، توسط کلیدهای محدود تنظیم می گردد و اگر پس از بسته شدن اهرم راهبند ، موتور دستگاه دیرتر از حد معمول روشن یا خاموش بشود، به این معناست که کلیدهای باز و بسته شدن به خوبی تنظیم نشده اند . بنابراین در گام اول، باید سوئیچ ها را تنظیم کنیم و راهبند را دوباره راه اندازی کرد. راه اندازی دستگاه یک پروسه دقیق و حساس میباشد که باید از طریق تکنسین سرویس راهبند انجام گردد.

راهبند در حالت نیمه باز مانده است

اگر میله راهبند بعد مدتی ، به طور کامل بالا نیاید و به شکل نیمه باز قرار بگیرد، این به بدان معنا است که قدرت موتور و نیروی فنر تعادل در حالت تعادل نمی باشند و در این حالت، احتمالا قدرت موتور کم میشود ، پس راهبند دیگر، نیروی لازم برای بالا بردن فنر را ندارد و یا میله راهبند در پایان حرکت رو به پایین قرار میگیرد و‌ به پایه تکیه گاه میرسد که باز هم عیب یابی ان توسط تکنسین فنی انجام پذیر است.

سخن پایانی

ما با نوشتن این مقاله سعی کردیم تمام مخصات یک راهبند کاربردی را برای شما مطرح کنیم تا بتوانیم شما را در خرید بک راهبند با کیفیت و‌متناسب با بودجه شما و نیاز شما خریداری کنید و از مزایای ان بهره مند شوید.

شرکت بام بین سال هاست که با فعالیت مستمر خود در عرضه تجهیزات راه بند در خدمت شما است.

شما میتوانید قبل از انجام خرید به وب سایت ما مراجعه کنید و تمام نمونه های راه بند را ببینید و‌ همین طور قبل خرید از مشاوره کارشناسان ما بهره مند شوید.

شما میتوانید برای پاسخ به سوالات خود با شماره های ما در تماس باشید.