همین الان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۶۶۱۴۵

راهبند مترویی - خرید راهبند - قیمت راهبند 1401

راهبند مترویی

این نوع راهبند، از راهبند های نفر رو میباشد که امروزه بسیار پر استفاده میباشد و ما مرتبا با ان سر وکار داریم، در جهت کنترل عبور و مرور افراد در متروها، گیت های فرودگاه، فروشگاه ها استفاده میشود.

بطور کلی امروزه راهبندها به عنوان یک سد دفاعی عمل کرده و باعث ایجاد امنیت میشوند و‌کنترل تردد را هم اسان کرده اند.

جنبه ی دیگر استفاده از راهبند مترویی است این است که  علاوه بر مسائل امنیتی و کاربردی مورد میباشد از منظر زیبایی شناسی ظاهری قابل قبول باشد.

راهبند نفر رو از پر استفاده ترین راهبند‌ها است. راهبند‌های نفر رو به سیستم‌های کنترلی مجهز هستند از جمله:سیستم تشخیص چهره و‌اسکن کف دست، سیستم اسکن چشم، تشخیص اثر انگشت و… مجهز هستند.

از راهبند‌های نفر رو که در ایستگاه های  مترو یا قطاراستفاده میکنند، در مکان‌های مختلف دیگری هم  از جمله خوابگاه های دانشجویی، ورودی اداراات و سازمان های دولتی نیزاستفاده میکنند.

انواع راهبند های نفر رو

  •  راهبند نفر رو شیشه ای که راهبند های نفر رو شیشه ای در دونوع شیشه ای بلند و شیشه ای کوتاه تولید میشوند.
  • راهبند های شیشه ای بلند نه تنها بر کنترل عبور و مرور از امنیت بسیار بالایی نیز برخوردارند و برای بانک ها و ایستگاه های مترو و … کاربرد زیادی دارند. این راهبند ها قابل اتصال به سیستم های اکسس کنترل را هستند و این برای راهبند ها یک مزیت محسوب میشود.
  • راهبند نفر رو پروانه ای که راهبند نفر رو پروانه ای از یک پایه تشکیل شده و مدل شیشه ای که برای ان استفاده شده به صورت پروانه ای است. کاربرد این راهبند ها در ایستگاه های مترو، نمایشگاه ها، ورزشگاه ها و … بسیار زیاد میباشد و‌ همچنین قابلیت اتصال به سیستم های اکسس کنترل هم دارند و از ویژگی های این راهبند به حساب می اید.
  • راهبند نفر رو میله ای که راهبند های نفر رو میله ای دارای 3 میله میباشند که هر سه دور یک نقطه میچرخند و با هر بار چرخیدن، برای یک نفر مسیر عبور و‌ مرور باز میشود.

قیمت راهبند

راهبند ها کاربردهای زیادی دارند و دارای مدل های بسیار ی هستند. وظیفه اصلی و کاربرد عمده راهبند کنترل عبور و مرور و بالابردن امنیت از طریق کنترل ورودی و خروجی مختلف است.

راهبند مترویی هم دارای یک سیستم فشار فنری می‌باشد که باعث راحت تر باز شدن راهبند می‌شود. این میزان سرعت باز و بسته شدن بوم راهبند در مکان های پرتردد بسیار مهم است و سبب بالا رفتن قیمت راهبند میشود.

از دیگر مواردی که در قیمت راهبند مترو تاثیر گذار است، وجود  استاندارد IP راهبند است که هرچه استاندارد IP بیشتری داشته باشد ان مدل راهبند قیمت بالاتری نیز خواهد داشت.

استاندارد IP چیست؟ میزان درجه حفاظت راهبند را در برابر مایعات و جامدات رااندازه گیری میکند ونشان میدهد.

علاوه بر اینها چون راهبند ها عموما در مسیرهای باز مورد استفاده قرار میگیرند و‌میزان گرما و‌سرمای محیط تاثیر زیادی برروی قیمت راهبند دارد.

قابل اتصال بودن به سیستم های تحت شبکه هم برروی قیمت راهبند تاثیر گذار میباشد.

داشتن ترمز در راهلند ها هم برروی قیمت راهبند تاثیر دارد، چون داشتن ترمز درراهبند باعث افزایش طول عمر راهبندمیشود.

بی صدا کار کردن راهبند هم برروی قیمت ان تاثیر زیادی دارد.

استفاده از راهبند مترویی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و برای حفظ امنیت بیشتر اماکن پرتردد از گیت های کنترل تردد استفاده میکنند ،

برای هر مکان با توجه به میزان رفت و‌ امد و‌ متناسب با محیط انواع راهبند نصب میشود، مثلا در ایستگاه های مترو هدف از استفاده راهبندهای مترویی دریافت وجه از افراد می باشد.

و از بارزترین ویژگی های عالی راهبند متروییو  گیت کنترل تردد نفر در ایستگاه مترو، جلو گیری از تشنج و ایجاد هرج و مرج است که بسیار قابل توجه است.

یکی از مکان هایی که از گیت ورودی بسیاری استفاده می کند، فرودگاه ها و‌ ایستگاه های قطار است. راهبندهای استفاده شده در این اماکن از نظر ساختار با راهبندهای دیگر تفاوت دارند. چون که در این اماکن بحث امنیت هم بسیار پر اهمیت می باشد و حتی به عنوان سد دفاعی هم مورد استفاده قرار میگیرد.

راهبندهای مترویی تمام قد هم به عنوان یک سیستم فیزیکی برای ایجاد امنیت در مکان های مهم است. این دستگاه ها کاملا دقیق هستند و به صورت کنترل شده از ورود افراد غیر مجاز جلوگیری میکنند.