همین الان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۶۶۱۴۵

راهبند 90 درجه

راهبند 90 درجه

راهبند به عنوان سدی برای کنترل عبور و مرور و تردد هستند. که در واقع برای حفاظت و تامین امنیت می باشد .

از راهبند 90درجه برای کنترل تردد در بیمارستانها،ادارات،و پارکینگها استفاده میشود.

دردنیای امروزرانندگی مردم و مسائلی همچون پارک کردن اتومبیل شخصی و یا تردد به مکان‌های عمومی، پارکینگ و ... یکی از چالش های زندگی شهر نشینی است، به دلیل شلوغی شهرها و استفاده ی بیرویه از اتومبیل های شخصی و استفاده بسیار کم از وسایل نقلیه ی عمومی، باعث ایجاد ترافیک های سنگین در شهر ها شده اند مه باید به درستی مدیرتیت شوند.

از بهترین و کاربردی ترین ابزاری که برای کنترل عبور مرور اتومبیل ساخته شده است، راهبند است که داری گونه های مختلفی است  از جمله راهبند 90درجه

راهبند 90 دریجه

بررسی انواع راهبند

راهبندهای شرکت بام بین، مانند دیگر راهبندها از کاررایی دارای انواع مختلفی هستند و با توجه به موقعیت  موجود درمکانی که قراراست  مورد استفاده قرار بگیرد متفاوت است.

راهبندها معمولا به به سه گروه تقسیم می‌شوند. راهبند اتوماتیک میله‌ای، راهبند ستونی و راهبند خودرو از انواع راهبند از نظر کاربرد هستند.

این  تقسیم بندی ها براساس کاربرد انهاصورت گرفته است.

راهبندهای میله‌ای خود به دو دسته الکترومکانیک و هیدرولیک تقسیم می‌شوند که با توجه به نیاز مکان مورد نظر ابزار مورد استفاده هم انتخاب می‌شود.

نوع دیگر راهبند ستونی است که در داخل زمین قرار می‌گیرد.

نوع دیگر راهبند خودرو است که بر روی زمین کار گذاشته می‌شوند. به این نوع راهبند زمینی هم گفته می‌شود. ازراهبند زمینی برای بازرسی و ایمتیراز اقدامات تروریستی و در محل‌های نظامی استفاده میکنند.

راهبندها دارای نقش‌های مهمی  هستند که بستگی به جایی دارد که در آن استفاده می‌شوند.

راهبند ها برای جلوگیری از بی‌نظمی ورود خودروها نیزمورد استفاده قرار می‌گیرد. در بسیاری از اماکن مهم که امکان ورود همه افراد به آنجا امکان ندارد، از راهبندها استفاده می‌شود.

 برای ایستگاه‌هایی که عوارض میگیرند و پارکینگ‌هایی که غیر رایگان هستند و یا مکان‌هایی که فقط افراد خاص می‌توانند وارد آن شوند هم یکی از موارد مصرفی راهبند است.

راهبند استفاده نظامی هم دارد و بعضی از آنها برای جلوگیری از اقدامات تروریستی هستند.

جنس راهبند یکی از نکاتی است که باعث می‌شود تا کاربرد آن هم متفاوت شود. از بعد اینکه چقدر فضا توسط این راهبندها شود اشغال شده است نوع انتخاب آنها هم فرق دارد. از کارایی هم می‌توان راهبندها را تقسیم کرد.

 دسته‌ای از آنها دارای بوم بوده که پرکاربردترین نوع ان است. مدل‌های بولارد و زنجیری هم هستند که استفاده کمتری از نوع قبلی دارند.

مزیای  انواع راهبند

راهبندها با توجه به مزیت هایی که دارند نیازهای سازمان‌های گوناگون را برطرف می‌کنند البته فقط سازمان های دولتی و غیردولتی نیستند که از این راهبندها بهره می‌گیرند و پارکینگ ها و آپارتمان‌ها و مراکز خرید هم یکی دیگر از جاهایی است که از این مدل راهبندها استفاده می‌کنند.

هرمدل ازاین راهبندها باتوجه به موقعیت مورد استفاده قرار میگیرند، برای مثال راهبند آکاردئونی با توجه به خصوصیاتی که دارند برای کار خاصی و برای مکان‌های ویژه‌ای تولید شده‌اند.

راهبندها با توجه نیازو شرایط خریده می‌شوند و باید به این نکته اگاه بود  که هرکدام کاربردهایی دارند.

 راهبند زمینی یک راهبند ستونی است که به آن بولارد هم می گویند و دیگری راهبندهای خودرو است که بیشتر در اماکنی  که امکان شرایط خطرناک دارند مورد استفاده میباشد.

چندمورد از مزایای استفاده از راهبند :

  • ایجاد امنیت محل مورد نظر
  • کنترل ترافیک
  • ایجاد حریم خصوصی
  • طول عمر بالا
راهبند 90 درجه بامبین

نقش راهبند پارکینک در ورودی

هنگامی که اتومبیل‌ها برای رفتن به مکان اجازه ی ورود میخواهند،در مرحله ی اول،باید به طور منظم کنار هم قرار بگیرند که این عامل بسیار مهمی برای کاهش ترافیک است و بعد از آن راهبند سریعا باز می‌شود و مانعی برای ورود ایجاد نمی کند.

نبودن نیروی انسانی و کاهش تلف کردن زمان خودروها و از مزیت های این سیستم است.

می توان برای زمان از قبل پیش بینی شده، از عبور و مرور بعضی از خودروها جلوگیری کرد مثلا برای پرداخت عوارض تردد و …

بکار گرفتن از سیستم های راهبند 90درجه، به اندازه ای مهم است که به عنوان یک سد برای ترافیک غیر مجاز عمل می کنند.

راهبندهای خودرویی، قابلیت کنترل از راه دور و تشخیص خودکار درزمان باز و بیته شدن نیزمیباشد.

ااگر میزان تردد در  روز زیاد باشد باید از راهبند هیدرولیکی استفاده کنید زیرا در اثر کار بالا داغ نمی‌شود.