همین الان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۶۶۱۴۵

کاربرد راهبند بازرسی در اماکن عمومی

 کاربرد راهبند بازرسی در اماکن عمومی

برخی مکان‌های عمومی دارای یک‌سری قوانین هستند که به خوبی باید رعایت شوند. به‌ عنوان مثال بعضی از مکان‌ها مانند بیمارستان باید تحت امنیت زیادی باشند که دچار هرج‌ و‌ مرج و بی نظمی نشوند. استفاده از راهبندها به این موارد کمک زیادی می‌کند.

 از  راهبند بازرسی به منظور حفظ امنیت بیشتر استفاده می‌شود. این وسیله پر کاربرد به دو دسته، دستی و اتوماتیک تقسیم می‌شود که با پیشرفت علم و بروز شدن این وسیله هم تغییرات بسیار مثبتی از خود نشان داد. مانند حرکت آن، فقط با بالا و پایین کردن یک کلید و حرکت کردن اتوماتیک این وسیله، راهبند‌ها در ورودی امکان مربوطه قرار می‌گیرند و باعث بستن راه می‌شوند.

 بعد از اتمام کار بازرسان سریعا این مسیر آزاد شده و افراد می‌توانند، حرکت کنند. این محصول کارآمد برقی است درنتیجه  نیازی به باطری و سوخت ندارد. اما برقی بودن آن نیز مسلما معایبی نیز دارد.  معایب آن این است که فقط با برق کار می‌کند و روش جایگزینی برای مواقعی که برق دچار اختلال شده یا قطع می‌شود، وجود ندارد. همچنین استفاده بی‌رویه از راهبند بازرسی مصرف برق و هزینه‌ها را بالا می‌برد.

این راهبند‌ها از لحاظ کیفیت، رنگ، طرح و اندازه، انواع متفاوتی داشته که شما با سلیقه دلخواه می‌توانید این محصول را تهیه کنید. این وسیله‌ فقط مخصوص امکان عمومی نیست و افراد می‌توانند برای کارخانه و کارگاه‌های خود نیز از این وسیله بهره ببرند.

کاربرد راهبند بازرسی در اماکن عمومی


قوانین حراست بیمارستان

هدف اصلی حراست: حراست یک‌ منطقه برای بیشتر شدن امنیت و بهتر شدن وضع نظم آن مکان صورت می‌گیرد. حراست بیمارستان به چندین دسته تقسیم می شود؛ اجازه رفت و آمد خودرو و صادر کردن مجوز آن، کنترل دوربین‌های مدار بسته، در نظر گرفتن و‌ مراقبت کردن از اموال عمومی بیمارستان، کنترل کردن افراد و پرسنل، حفاظت و نگهداری از اسناد، شناسایی کردن افراد جدید که قصد همکاری دارند و در نهایت محافظت ازسیستم‌های بیمارستان را برعهده دارد. 

انواع حراست:

  • حراست فیزیکی
  • حراست اسناد
  • حراست پرسنل
  • حراست IT

همه این افراد که زمینه‌های فوق مشغول به حراست هستند، باید با قوانین محیط بیمارستان آشنایی کامل را داشته باشند و مو‌به‌مو آن ها را اجرا کنند. چون بیمارستان یک مکان عمومی و حائز اهمیت بوده و بروز هر‌گونه  بی‌نظمی در آن پیامد‌های زیادی را به همراه خواهد داشت.

حراست بیمارستان باید از مافوق خود دستور بگیرد و آن را به دستورات او را به بهترین اجرا کند. همچنین بر روی کار‌های زیر دست‌های خود نظارت داشته باشد. در غیر این صورت با مسئول حراست برخورد خواهد شد و بعد از چند بار نادیده رفتن تذکر، این شخص اخراج می‌شود.

 کاربرد راهبند‌های حراست

راهبند‌های بازرسی در بیمارستان‌ها، هتل‌ها و دیگر امکان عمومی نقش بسزایی دارند و کمک بسیار زیادی به حفظ امنیت و نظم می‌کنند. راهبند بازرسی تردد و رفت‌و‌آمد‌ها را تحت کنترل قرار داده  و این موضوع باعث بی‌نظمی در آن مکان را به حداقل می‌رساند.

 نگهبان با بررسی فرد و مجوزی که دارد می‌تواند اجازه ورود یا خروج را به افراد متفرقه دهد. راهبند به جز کلیدی که روی خودش دارد، به یک ریموت مجهز شده که این امر کار را راحت‌تر می‌کند و شما می‌توانید در زمان بسیار کمی و در فاصله دور راهبند را باز کند.

 این محصول دارای پروانه ساخت و علامت استاندارد جهانی بوده تا مصرف کننده بتواند با خیالی راحت از آن بهره بگیرد. برای افرادی که وظیفه بخش حراست و نگهبانی را برعهده دارند مجوز صادر می‌شود و اجازه دارند با درنظر گرفتن شرایط افراد اجازه ورود و خروج دهند.

مهارت های لازم برای شغل حراستی

مهارت های لازم برای شغل حراستی

حراست یک‌ مکان به معنی نگهبانی آن است. نگهبان یک‌ مکان باید امنیت کامل محیط را حفظ کند و  برقراری نظم  را به‌خوبی برعهده بگیرد. حراست بر رفت‌و‌آمد‌ها و ایمنی محل کارش نظارت دارد.

 برای مثال مکان‌هایی مانند بیمارستان، دانشگاه، ورزشگاه‌های مجهز، مراکز نظامی، فروشگاه‌های معتبر و‌ زنجیره‌ای، سالن‌های اجرای تئاتر و همایش و مکان‌های تاریخی و فرهنگی نیازمند حراست هستند که باعث برقراری امنیت شود.

در این شغل‌ فرد باید دارای مدرک مورد‌نظر، مهارت اولیه و سابقه قبلی باشد. در‌صورتی‌که فرد مهارت، تجربه و مهارت کافی نداشته باشد، باید پیش از هر اقدامی به‌طور کامل آموزش ببیند تا بتواند به بهترین نحو مسئولیت خود را اجرا کند. این شغل به دلیل حافظ بودن تجهیرات، مکان و جان افراد حرفه حساسی و باید به‌بهترین نحو ممکن اجرا شود.

چند نمونه از وظایف حراست

چک کردن دوربین‌های مدار بسته، برخورد با مزاحم و  افرادی که باعث بی‌نظمی شده‌اند در دایزه مسئولیت‌های نگهبان قراد دارد. همچنین بیرون کردن افراد مزاحم، تحویل گزارش از کار‌های انجام شده، سر زدن به تمام محیط‌های آن مکان، راهنمایی افرادی که تازه وارد شده و جواب دادن به سوالات آن‌ها، توسط حراست مکان مربوطه صورت می‌گیرد.


در نهایت راهبند بازرسی در اماکن عمومی

هر شغلی به وجود یک‌سری مهارت‌ و علاقه نیاز دارد که فرد بتواند کارش را به‌راحتی انجام دهد و در کارش با مشکلات زیادی مواجه نشود. برای اینکه بتوانید در هر زمینه‌ای عملکرد خوب و منحصر به فردی داشته باشید باید اطلاعات کافی در آن رابطه داشته باشید، بدون انگیزه و علاقه پیش نروید و حداقل مهارت برای شروع کار را داشته باشید.

با گسترش مهارت  شما می‌توانید با توجه به موارد گفته شده، بهترین شغل را برای خود انتخاب کرده و در آن عملکرد قوی و بسیار خوبی داشته باشید. هر شغلی یک‌سری و مشکلات دارد که با کسب مهارت‌های بیشتر و مرور زمان اشخص می‌توانند به درجه کمال در آن شغل نائل شوند. تمامی این موارد را در نظر داشته باشید و برای انتخاب شغل خود حتما استعداد خود را بسنجید و آن‌ها را جدی بگیرید.

با توجه به نکات فوق می‌توانید مناسب‌ترین کار را انتخاب کنید تا که در آینده ابراز پشیمانی نکنید و از کار خود خسته نشوید. بر فرض مثال اگر کسی به مهندسی کامپیوتر علاقه داشته و استعداد و مهارت کافی نیز را برای این کار را دارد، باید جهت رشد آن تلاش کند که نتیجه بسیار خوبی را دریافت کند، نه اینکه فقط مادیات را در نظر گرفته و بدون استعداد کاری را شروع کند. چون بعد از گذشت زمان از کار زده شده و در کارش موفقیتی کسب نمی‌کند. در صورتی که برای برای مکان‌های مختلف قصد خرید راهبند بازرسی را دارید باید به مراکز معتبر مراجعه کنید.