همین الان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۶۶۱۴۵

هرآنچه که باید در مورد راهبند بازرسی بدانیم!

هرآنچه که باید در مورد راهبند بازرسی بدانیم!

برخی از مکان‌ها باید دارای سیستم‌های امنیتی باشند که  تا افراد عادی نتوانند به‌راحتی در آن محل تردد کنند یا در‌صورت لزوم برای ورود اجازه بگیرند.‌ راهبند بازرسی یکی از بهترین روش‌های ایمنی برای این نوع مکان‌ها بوده و تحت‌کنترل نگهبان باز و بسته می‌شود.

 افرادی که قصد ورود به محل مورد‌نظر را دارند می‌توانند با ارائه دلایل منطقی مسئول راهبند را قانع کنند که راه برای آن‌ها باز کند‌. در غیر این صورت امکان ورود میسر نیست‌. تهیه کردن این وسیله کاربردی کار بسیار راحتی است. خریداری راهبند  به دو روش امکان‌پذیر است.

  1. 1.  خرید از مراکز و شرکت‌های معتبر به صورت حضوری
  2. 2. ثبت سفارش و خرید آنلاین

انتخاب روش اول برای کسانی که شاغل هستند و وقت کافی برای خرید حضوری وسایل مورد‌نیاز را ندارند منطقی نبوده و توصیه نمی‌شود. در مقابل روش دوم بسیار ساده بوده و افراد بدون هیچ‌گونه دردسری می‌توانند راهبند مورد نظر خود را بر اساس سایز، اندازه و کارایی در سایت‌های فروش معتبر انتخاب کرده و ثبت سفارش انجام دهند.

 استفاده از راهبند بازرسی از گذشته رایج بوده و کاربردهای مختص به خود را داشته است. اما با پیشرفت صنعت و تکنولوژی تمامی وسایل دست‌خوش تغییراتی شده که راهبردهای بازرسی نیز از این مسئله مستثنی نیست.

هرآنچه که باید در مورد راهبند بازرسی بدانیم!

 تجهیزات ایست بازرسی

برای اینکه بتوان در هر کاری بهترین عملکرد را داشت به یک‌سری ابزار و تجهیزات نیاز داریم که این ابزار و تجهیزات بسته به نیاز باید انتخاب شوند‌. برای مثال تجهیزات یک ماهیگیر شامل تور، قلاب و طعمه‌ شده که با استفاده از آن‌ها می‌تواند به بهترین نحو ممکن ماهی‌گیری کند.

 مامورهای ایست بازرسی هم باید تهجیزات کاملی را داشته باشند تا بتوانند مسائل امنیتی به‌خوبی مدیریت و کنترل کنند. این تجهیزات انواع متفاوتی داشته که می‌توان به تابلو‌های ایست بازرسی، راکت بازرسی بدن، پوشش ایمنی و راهبند‌های متفاوت اشاره کرد. بودن این تجهیزات الزامی بوده و عدم وجود آن‌ها کار را سخت می‌کند. 

انواع تجهیزات ایست بازرسی

 برای ایست بازرسی از تجهیزات و ابزار مختلفی استفاده می‌شود که در این قسمت به معرفی چند مورد از آن‌ها می‌پردازیم:

  1. 1. تابلو‌های ایست بازرسی برای نگه داشتن وسایل نقلیه توسط مآمور راهنمایی-رانندگی استفاده می‌شود که دو نوع دارد
  2. ثابت که با استفاده از نگه دارنده خود به میله متصل شده و کنار جاده قرار می‌گیرد.
  3. تابلوی دستی برای نگه‌داشتن ماشین‌های مشکوک و راننده‌های متخلف توسط حرکت داده می‌شود.
  4. 2. از تجهیزات دیگر نیز می‌توان از راکت بازرسی بدن نام برد که در مواقعی که نیاز به بازرسی بدنی باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این راکت دارای سیستم‌های امنیتی بسیار قوی بوده که با نزدیک شدن راکت به فلز سریعا هشدار می‌دهد.
  5. 3. پوشش ایمنی و جلیقه ضد‌گلوله در هنگام تیراندازی برای ماموران ارگان‌های مختلف طراحی شده است.
  6. 4. راهبند بازرسی نیز جز اصلی‌ترین تجهیزات برای ایست بازرسی بوده که انواع مختلفی دارد که امروزه از پیشرفته‌ترین آن استفاده می‌شود. راهبند‌ها قبل از بازرسی مانع حرکت شده و بعد از بازرسی برداشته خواهند شد.

این ابزار قدمت زیادی داشته و یکی از کارآمدترین وسایل ایست بازرسی به‌حساب می‌آید. در قدیم با استفاده از میله فلزی جلوی راه افراد گرفته می‌شد اما با پیشرفت علم استفاده از راهبند جدید به طور رایج جایگزین این میله‌ها شد، که باز و بسته شدن آن‌ها بدون هیچ مشکلی با استفاده از یک دکمه به صورت خودکار اتفاق می‌افتد.

قوانین ایست بازرسی

هر کس در زندگی خود حریم شخصی دارد، در نتیجه  کسی نمی‌تواند به آن تجاوز کند و از خط قرمز‌های او بگذرد. اما در ایست بازرسی  به دلایلی باید فرد و ماشین تفتیش شوند که این کار برای مطمئن شدن از شرایط افراد و‌ کار‌های آن‌ها صورت می‌گیرد. در صورتی که پس از تفتیش مورد مشکوک یافت نشد، راننده به راحتی می‌تواند ایست بازرسی را ترک کند.

 اما در مقابل وجود هرگونه مورد مشکوکی سبب توقیف شدن ماشین و ارجاع دادن سرنشینان به نزدیک‌ترین کلانتری می‌شود. این قانون برای تمامی ما یکسان بوده، برای راحتی و امنیت مردم به‌کار گرفته می‌شود. متوقف‌کردن ماشین  افرادی که در حین ارتکاب جرم گزارش‌ آن‌ها داده شده، ضروری است.

 البته ناگفته نماند مسئولیت مامورهای ایست بازرسی بسیار سخت بوده و نمیتوانند بی گدار به آب بزنند چون در هر لحظه ممکن است دچار اشتباه شوند و مورد اصلی از کنترل آن‌ها خارج شود.

 چه کسانی حق بازرسی کردن را دارند ؟

یکی از مهم‌ترین نکات این است که چه کسانی حق بازرسی کردن را دارند. هر کسی نمی‌تواند این کار را به عهده بگیرد و باید شرایط خاصی را دارا باشد. این افراد باید جزو مامور‌های نیروی انتظامی، ماموران نیروی‌ مقاومت بسیج و دیگر مقامات باشند. برای بازرسی کردن یک سری قوانین و شرایط خاص لازم است که باید توسط ماموران بازرسی به کار گرفته شود.

 به عنوان مثال اگر به هر دلیلی مشکلی در حین ماموریت پیش آمد، مامور بازرسی باید از مافوق خود برای اقدام هر کاری اجازه بگیرد. افرادی که واجد شرایط هستند در ابتدا باید به طور کامل اقدامات بازرسی را از سر بگیرند و سپس وارد عمل شوند.

اگر در حین انجام ماموریت کار اضافه‌ای بدون داشتن مجوز و هماهنگی صورت بگیرد، مامور باید پاسخگوی قانون باشد و در برخی موارد عواقبی برای او خواهد داشت. کسانی که قصد ورود به ارگان‌های دولتی را دارند باید صلاحیت آن‌ها به طور کامل اثبات شود که مسئله   بازرسی نیز از این مسئله مجزا نبوده و اثبات صلاحیت بسیار حائز اهمیت است.

تجهیزات ایست بازرسی

جمع بندی راهبند بازرسی

همان‌طور که ملاحظه کردید ما در این مقاله به معرفی راهبند بازرسی پرداختیم. این وسیله بیش‌تر برای اماکن عمومی از قبیل بیمارستان، کلانتری‌ها و شرکت‌ها مختلف استفاده می‌شود.

اما این وسیله یکی از تجهیزات امنیتی بوده که رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی دچار تغییراتی شد. این وسیله کاربردی را می‌توانید از مراکز معتبر خریداری کنید. مهم‌ترین نکته‌ای که باید پیش از خرید این وسیله در نظر بگیرید، معتبر بودن و استاندارد بودن آن است.

 که با مراجعه به مراکز معتبر بدون نگرانی می‌توانید محصول اورجینال را خریداری کنید. در صورتی که وقت کافی برای خرید حضوری را ندارید می‌توانید به کمک پشتیبان‌های سایت‌های فروش بهترین و مناسب‌ترین راهبند را برای کار خود انتخاب کنید.