همین الان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۶۶۱۴۵

معرفی و بررسی انواع راهبند پارکینگ برقی

راهبند پارکینگ یکی از انواع وسایلی است که در جهت کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع می توان گفت بهترین گزینه ای است که می توانید برای کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه و حتی در برخی از مکان های خاص برای کنترل عبور و مرور افراد نیز استفاده کنید.

به عبارت دیگر می توان گفت بیشتر در مکان های امنیتی و در برخی از مکان های دولتی و خصوصی برای پارکینگ ها نیز از راه بر استفاده می شود در این مطلب تصمیم دارم که در رابطه با راهبند برقی که مخصوص پارکینگ است با شما صحبت کنم و یا همان راهبند پارکینگ!

نقش راهبند در قسمت ورودی

یکی از مهمترین و یا بهتر است از اصلی‌ترین نقش راهبند این است که در قسمت ورودی پارکینگ و یا ورود یک ساختمان قرار می گیرد برای احراز هویت افرادی که قصد دارند وارد مکان مورد نظر شود راهبند ها انواع مختلفی دارند که بستگی به نوع مکانی که قرار است در آنجا استفاده شود آن را انتخاب می کنند.

راهبند پارکینگ برقی

در ادامه انواع مختلف راهبردهای پارکینگ را به شما معرفی خواهیم کرد.

  • راهبند ستونی
  • راهبند میله ای
  • راهبند سطحی یک طرفه
  • راهبند زنجیری
  • راهبند کشویی

در مطالب قبلی در رابطه با راهبند زنجیری و راه بند کشویی صحبت کردیم و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دادیم.

در رابطه با راهبند برقی به طور کلی باید بگویم که یکی از بهترین نمونه هایی که می توانید از آن برای پارکینگ ها استفاده کنید راهبند پارکینگ برقی می باشد.

انواع راهبند برقی

حتی در بسیاری از مکان های دولتی نیز شما می‌توانید راهبند پارکینگ برقی را مشاهده کنید حتی در ایستگاه های قطار!

زیرا کنترل آن بسیار راحت بوده و کار کردن با آن نیز بسیار راحت است.

قیمت راهبند

قیمت راهبند ها با توجه به نوع آن ها متفاوت می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت راهبند میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

نکاتی که قبل از خرید راهبند باید به آن توجه کنید

در هنگام خرید راهبند باید به نکات مهمی توجه کنید بنابراین اگر به اطلاعات بیشتری برای خرید راهبند نیاز داشتید کافیست با مشاورین ما در ارتباط باشید تا شما را برای خرید بهترین گزینه راهنمایی کنند.

نکته اول

قبل از خرید راهبند توجه کنید که میزان تردد منطقه می خواهید برای آن را تهیه کنید در شبانه روز چقدر میباشد و همچنین فاصله در ورودی تا بدنه نوع راهبندی که قصد خرید آن را دارید چقدر است.

نکته دوم

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که معمولاً در پارکینگ های سقف دار ارتفاع سقف نسبت به در محدود می‌باشد بنابراین توجه کنید که نوع راهبندی که خریداری می کنید متناسب با نوع مکان انتخابی شما باشد.

معرفی و بررسی انواع راهبند پارکینگ برقی

نکته سوم

سرعت باز و بسته شدن راه بند است برخی از راهبند اتوماتیک بوده و برخی دیگر دستی می باشند به همین دلیل با توجه به میزان تردد و عبور و مرور باید راهبند مناسبی را انتخاب کنید مانند مثال اگر میزان تردد عبور و مرور زیاد است باید نوع راه بندی را انتخاب کنید که سرعت باز و بسته شدن بالایی داشته باشد.

نکته چهارم

برند راهبند می باشد این که شما از چه برندی استفاده کنید در کیفیت و ماندگاری و مدت استفاده طولانی و مداوم راهبند بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

نکته پنجم

توان و قدرت راه بند است توان و قدرت راهبند تاثیر مستقیمی بر روی سرعت باز و بسته شدن آن دارد و اینکه برخی از راه بند ها می توانند در مواقع خاص وزن زیادی را برای جلوگیری از عبور و مرور تحمل کنند.

نکته ششم 

اگر یک راهبند برقی میخوای خریداری کنید باید به این نکته توجه کنید که اگر با قطعی برق مواجه شوید آیا می تواند راهبند به همراه باتری پشتیبان استفاده کرد یا نه زیرا اگر یک مکان با تردد بالا باشد بدون شک زمانی که با قطعی برق مواجه شوید دچار مشکل خواهید شد.

نکته هفتم

اتصال راهبند به سیستم های هوشمند در مکان هایی که از راه بند های برقی استفاده می کنند حتماً باید راهبند را به سیستم هوشمند پارکینگ متصل کنند. این اتصال برای این است که افراد زیادی درگیر راهبند شوند تا به صورت خودکار و هوشمند تمامی کارها انجام شود.