همین الان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۶۶۱۴۵

معرفی و بررسی تجهیزات بازرسی

استفاده از تجهیزات کنترل و بازرسی در حراست سازمان ها و یا حتی بیمارستان ها بسیار لازم و ضروری می باشد. اما حراست سازمان های مختلف از تجهیزات مختلفی برای بازرسی استفاده می کنند که تجهیزات بسته به نوع سازمان مورد نظر تعیین می شود.

در ادامه اطلاعات بیشتری در رابطه با تجهیزات بازرسی علی الخصوص تجهیزات ایست بازرسی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

تجهیزات ایست و بازرسی

تجهیزات ایست و بازرسی شامل موارد بسیار زیادی می شود که شما میتوانید برخی از آنها را در مکان های مختلف و در موقعیت‌های مختلف در ایست و بازرسی های مختلف مشاهده کرده اید.

معرفی و بررسی تجهیزات بازرسی

ممکن است برای شما این سوال به وجود بیاید که، علت استفاده از تجهیزات در ایست و بازرسی چیست؟ در واقع باید بگویم که ایست و بازرسی در حفظ امنیت جاده ای و همچنین امنیت خیابان ها و مکان های مختلف بسیار تاثیر گذار خواهند بود.

در ادامه اطلاعات بیشتری در رابطه با انواع تجهیزات ایست  بازرسی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

انواع تجهیزات ایست و بازرسی

تجهیزات ایست و بازرسی انواع مختلفی دارند و همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردم بستگی دارد که، شما مسئول ایست و بازرسی کدام منطقه و کدام سازمان باشد زیرا بسته به منطقه مورد نظر و سازمان مورد نظر تجهیزات کاملاً متفاوت خواهد بود.

راهبند بازرسی

یکی از مهمترین تجهیزات ایست و بازرسی که معمولاً می‌توان گفت در تمامی مکان های بازرسی و امنیتی وجود دارد. یکی از این تجهیزات راهبند بازرسی میباشد. راهبند معمولاً به وسیله ای گفته می‌شود که شما پس از اینکه تایید هویت شدید اجازه دارید از آن عبور کنید. در واقع این وسیله مانع عبور شما پیش از شناسایی و احراز هویت می باشد که، انواع مختلفی دارند و در حالت های اتوماتیک و برقی و حتی دستی مورد استفاده قرار می گیرد‌.

اینکه راهبند بازرسی که شما می خواهید از آن عبور کنید از چه نوعی باشد بستگی به امنیت منطقه مورد نظر دارد که قصد دارید از آن عبور کنید.

راکت بازرسی بدنی

یکی دیگر از تجهیزات ایست بازرسی راکت بازرسی بدنی است.

راکت بازرسی بدنی معمولاً برای سازمان هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که حراست و بازرسی داشته باشند. در چنین مکان هایی  می توانند از راکت بازرسی بدنی استفاده کنند. البته این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که بازرسی بدنی تقریبا می توان گفت که برای تمام افراد غیر ممکن است اما به راحتی این امکان را به شما می‌دهد که تمامی افراد را اسکن کنید.

بشکه ایمنی

بشکه های ایمنی در گروه جدا کننده از تجهیزات ایست و بازرسی قرار می گیرند. تجهیزات از جنس پلاستیک بوده اما بسیار محکم و با دوام است از طرفی رنگ آن نیز ثابت می باشد بدون شک تا به حال پیش آمده است که باشگاه ایمیل را دیده باشید معمولا به رنگ زرد و قرمز هستند.

معرفی و بررسی تجهیزات بازرسی

ابعاد بشکه های ایمنی معمولاً ۸۵ الی ۱۰۵ سانتی متر و اگر برای مکان هایی با فضای بیشتر باشد. تا حدود بیشتر از ۱۰۵ سانتیمتر نیز می تواند باشندف البته که این بشکه ها از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند.

جداکننده ها

جداکننده ها از دیگر تجهیزات ایست بازرسی هستند که عملکرد آنها در واقع مشابه راهبندها میباشد. اما وظیفه آنها این است که مسیر برخی از افراد را برای عبور و مرور از مسیر اصلی جدا کنند، در رابطه با جنس جداکننده ها نیز باید بگوییم که معمولاً از جنس فلزی و یا بتنی و پلاستیکی هستند و همانطور که متوجه شدید می توانند در برابر ضربه های مختلف مقاومت کنند.

هر یک از این تجهیزات با توجه به جنس سازنده آنها برای مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد به عنوان مثال جداکننده های پلاستیکی بیشتر در خیابانها و البته در فصول خاصی مورد استفاده قرار می گیرد زیرا باید در برابر آب و هوا و شرایط جوی نیز مقاومت داشته باشند.

قوانین ایست بازرسی

اصول ایست  بازرسی به طور کلی در دیوان عالی کشور تعیین می شود و طبق قانون هیچ یک از افرادی که جزو ماموران ایست بازرسی هستند بدون داشتن مدرک نمی توانند خودرو و یا هیچکسی را تفتیش و بازرسی کنند.

یکی از نکات مهمی که در اصول ایست و بازرسی وجود دارد و باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد استفاده از تابلوهای ایست و بازرسی میباشد که به موجب آن می توانید وسیله نقلیه را متوقف کنید.

تجهیزات ایست و بازرسی معمولاً در برخی از فروشگاه های اینترنتی و همچنین در بازار آزاد به فروش می رسد. اما این بدان معنا نیست که تمامی افراد عادی می توانند از آن در مکان های عمومی و همچنین مسیرهای عبور و مرور استفاده کنند.

نکته مهمی که در رابطه با تجهیزات ایست بازرسی وجود دارد این است که تنها بازرسی در نهادهای دولتی باید انجام بشود.

اما اگر در برخی از نهادهای دولتی محدودیت‌هایی وجود داشته باشد باید از ارگان های امنیتی برای خرید تجهیزات ایست و بازرسی مجوز بگیرید.

در نتیجه هیچ شخص عادی و حتی یک تیم امنیتی خصوصی ندول تی بدون مجوز نمیتواند فعالیت ایست و بازرسی داشته باشد.