همین الان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۶۶۱۴۵

پرکاربرد ترین مدل های راهبند

پرکاربردترین مدل های راهبند

به طور کلی راهبند ها جزو تجهیزات بسیار پرکاربرد در مکان های مختلف هستند؛ اما از میان مدل های مختلف آن، راهبند های بوم دار دارای مصرف و کاربرد بیش تری هستند. در اکثر پارکینگ ها که دارای رفت و آمد زیادی هستند، این‌ وسیله مورد استفاده قرار می گیرد. از این مدل راهبند جهت کنترل و هم چنین جلوگیری از ورود و خروج افراد استفاده می شود.

در حقیقت راهبند های بوم دار چندان از نظر ایمنی مناسب نبوده و نمی توان از آن ها در مکان هایی که امنیت فاکتور مهمی است، اسنلدت نمود. چرا که در صورت برخورد اتوموبیل های با بوم های آن ها ممکن است دچار شکستگی شوند‌ و قادر به جلوگیری از ورود خودرو نباشند. از جمله دیگر راهبند های پر کاربرد که می توان از آن ها جهت جلوگیری از خودرو و در مکان های امنیتی از آن استفاده نمود، می توان به مدل های ستونی اشاره کرد.

این محصولات به دلیل این که با مواد بسیار با کیفیت و مستحکمی تولید می‌ شوند، از مقاومت بالایی بهره مند بوده و می توانند به بهترین شکل ممکن مانع ورود خودرو به داخل پارکینگ شوند. این نوع راهبند ها می توانند با استفاده مکانیزم هیدرولیکی و یا به صورت اتوماتیک کار کنند. در راهبند های ستونی دکمه ای وجود دارد که می توان با به حرکت درآوردن جک راهبند، بازو یا بوم خود را به حرکت در بیاورد.

شرکت بام بین در راستای تولیدات صنعتی خود انواع بالابر را جهت خرید اجاره در سایت قرار داده است.

فناوری راهبند های جدید

خوشبختانه در راهبند های امروزی تکنولوژی های بسیار پیشرفته وجود داشته که باعث شده این  تجهیزات  از هر آنچه که هستند و کاربردی ‌تر واقع شوند. به طور معمول در اکثر مدل‌ های راهبند های امروزی دوربین مدار بسته ای  وجود دارد که به صورت مداوم به ضبط ویدیو و تصویر می پردازد.

 به این صورت شما می توانید افرادی را که به پارکینگ یک محیط رفت و آمد می کنند را کنترل کرده و آن ها را بشناسید. از جمله وجود این تکنولوژی در راهبند های جدید می تواند به ثبت تمام پلاک های اتومبیل ها اشره کرد. همچنین چهره رانندگان و سرنشینان نیز به طور کاملاً بازی به ثبت می رسد.

 این موارد در زمانی که مشکل خاصی در یک مکان امنیتی پیش بیاید، می تواند کمک بسزایی کرده و جهت اثبات جرم موثر باشد. لازم است بدانید که راه بند های نسل اول به شکل تصویر بوده که باز و بسته کردن آن ها سختی های زیادی را به همراه داشت. البته که این راهبندها  نیز در زمان های قدیم کارایی داشته و  بسیار مورد توجه قرار می گرفتند. اما امروزه با پیشرفت چشمگیر فناوری همه افراد انتظار دارند که اثر تجهیزات به صورت اتوماتیک کار کنند.

 مدل های قدیمی این تجهیزات با استفاده از یک لوله از جنس آهن که وزن بالایی داشت به یک پایه اتصال پیدا کرده و با استفاده از یک قرقره باز و بسته می شد. به همین خاطر جهت بالا و پایین بردن راهبندهای نسل قدیمی همیشه باید یک شخص به عنوان اپراتور در کنار دستگیره راهبند بود. تا در در صورت نیاز راهبند را به بالا یا به پایین بکشد.اما خوشبختانه تمامی راهبند های جدید به صورتی هستند که می توانند به حالت اتوماتیک و به راحت ترین شکل ممکن رفت و آمد افراد را کنترل کنند.

تفاوت راهبندها

مکانیزم  هیدرولیکی در انواع راهبند می تواند کاملا متفاوت باشد و هر یک از آن ها را نسبت به دیگری متمایز کند. به طور کلی وجود سیستم هیدرولیک باعث می شود که کمتر به تعمیرات راهبند و سرویس های دوره ای آن نیاز باشد. البته این موضوع تنها در شرایطی وجود دارد که در راه بند از قطعات  و هیدرولیک باکیفیت استفاده گردد.

 در تعدادی از راهبندها احتمال برخورد خودرو با آن ها بسیار زیاد است؛ که در اکثر آن ها نیز از مکانیزم هیدرولیکی استفاده می شود .معمولا راهبند های هیدرولیکی هزینه‌ های زیادی را نسبت به راهبند های مکانیکی به همراه دارند. اما میزان امنیت آن ها بالا بوده و از طرفی  دارای ضریب خطای آن کمتری می باشند. برای تشخیص تفاوت راهبندها بهتر است که با کارشناسان ای که در این زمینه فعالیت می‌کنند،  مشورت کرده و محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع راهبند و تجهیزات دیگری همانند بالا بد آسانسور و غیره مجموعه بام بین تماس حاصل فرمایید.