همین الان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۶۶۱۴۵

ساختمان سازی را از کجا شروع کنیم؟

ساختمان سازی را از کجا شروع کنیم؟

بسیاری از افراد در مورد نحوه ساخت و ساز اطلاعات کاملی ندارند. در برخی اوقات ممکن است افراد برای کسب درآمد و یا استفاده شخصی خود، بخواهند ساختمان سازی را آغاز کرده اما از مراحل کار بی خبر باشند. به همین خاطر ما در این مقاله از سایت بام بین قصد داریم به این سوال که ساختامان سازی را از کجا شروع کنیم؟ پاسخ بدهیم. چنانچه قصد داریم وارو صنعت ساخت و ساز شوید، پیشنهاد می شود که حتما در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

لازم است بدانید که آپارتمان سازی شامل مراحل متعددی می شود که هریک نقش مهمی را دارمد و باید با دقت هرچه تمام انجام شوند. چه بسیار افرادی هستند که در جایی زمین دارند و دوست دارد که ساختمان سازی را شروع کنند، اما به دلیل ترس از شکست در پروژه هیچ اقدامی نمی کنند. با وجود این که شروع یک پروژه ساخت و ساز ممکن است پیچیده باشد و سختی هایی را به همراه داشته باشد. اما می توان به توجه به یکسری از نکات، این امر را تا خد بسیبار زیادی آسان کرد. در ادمه نکات مهمی را برای شما خواهیم کرد که قطع به یقین می تواند به شما در ساختمان سازی کمک کند.

ساختمان سازی

اولین قدم خرید تجهیزات و مصالح ساختمانی

بدون شک شما بدون مصالح و تجهیزات ساختمانی نمی توانید دست به هیچ اقدامی بزنید. البته که این کار نیازمند دقت و حساسیت بالایی می باشد. از‌ جمله مهم ترین تجهیزات ساختمان می توان به انواع بالابر، پوکه، بلوک،و... اشاره کرد. لازم است بدانید که درصد زیادی از پروژه بستگی به این مرحله دارد. زیرا تنها با استفاده از لوازم و تجهیزات با کیفیت است که می توان یک ساختمان بی نقص و مقاوم را ساخت. پیشنهاد ما به شما این است که حتما برای خرید انواع تجهیزات ساخت و ساز به مراکز معتبر مراجعه کنید. البته در صورتی که برخی از دستگاه ها بودجه کافی ندارید، می توانید آن ها را اجاره کنید. به طور مثال شما می تواند جهت اجاره بالابر به سایت بام بین در هر کجای ایران اقدام نمایید.

نکاتی که قبل از شروع ساختمان سازی باید بدانید!

در واق اولین قدم برای ساختمان سازی، خاکبرداری می باشد. این مرحله تا زمانی ادامه خواهد داشت که زمین از هرگونه گیاه . خاک سست پاکیزه شود. توجه داشته باشید که خاک برداری به عنوان اولین مرحله ساختمان سازی جزو کارای حساس بوده و باید به بهترین شکل ممکن انجام شود.  بعد از اتمام این مرحله، مهندس ناظر باید مشخص کند که آیا همچنان نیاز به خاک برداری هست یا خیر!

نکات ساختمان سازی از نظر اداری

مسلما در هر حوزه کاری، مراحل اداری از اهمیت بسزایی برخوردار است. دریافت مجوز یکی از امورات الزامی در شروع آپارتمان سازی است که بایستی حتما جهت انجام آن اقدام نمایید. پس از این مرحله شما بایستی پیمان کار و کارکنان مورد نظر خود را بر اساس پروژه و قواعد خاصی، انتخاب کنید.

متاسفانه برخی از افراد پیش از شروع ساختمان سازی نسبت به انجام مراحل قانونی و کارهای اداری بی توجه هستند. این موضوع می تواند پیامد های بسیار بدی را برای پروژه به همراه داشته باشد. بنابراین پیشنهاد می شود که نسبت به این مورد توجه بیشتری به خرج داده و حتما تمام کار ها را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

ساختمان سازی را از کجا شروع کنیم

نکات ایمنی برای ساخت و ساز

همان طور که بهتر می دانید رعایت نکات ایمنی و هم چنین بهداشتی یکی از فاکتور های مهم در ساختمان سازی که بسیار حائز‌ اهمیت می باشد.  در واقع برای اجرای این نکات وجود بازرس ناظر کاملا الزامی است.  از جمله این نکات ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نصب درست حفاظ های ساختمان
  • نصب داربست ها به شکل صحیح
  • راه اندازه بالابر برای جا به جایی افراد و مصالح به صورت اصولی
  • استفاده کارگران از وسایل ایمنی

سخن پایانی

برای این که بدانیم ساختمان سازی را چگونه شروع کنیم؟ توجه به یکسری از نکات می تواند در سهولت روند کار  تاثیر ویژه ای داشته باشد. برنامه ریزی مهم ترین فاکتور در ساخت و ساز است که شما با داشتن آن می‌ توانید در نهایت به یک پروژه موفقیت آمیز برسید. بنابراین در ابتدا حتما برنامه ریزی داشته باشید و به همراه توجه به نکات مذکور، آپارتمان سازی را آغاز کنید.