همین الان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۶۶۱۴۵

خرید مصالح ساختمانی با کیفیت

راهنمای خرید مصالح ساختمانی باکیفیت

خرید مصالح ساختمانی از جمله کارهای حساس بوده که باید دقت زیادی در آن به خرج داده شود. زیرا کوچک ترین اشتباه در این امر می تواند کل مراحل ساختمان سازی را زیر سوال ببرد. به همین خاطر ما در این مقاله از سایت بام بین قصد داریم راهنمای مصالح ساختمانی را به شما ارائه دهیم. چنانچه در این مورد چیزی نمی دانید پیشنهاد می شود که حتما در ادامه با ما همراه باشید.

توجه داشته باشید که برای خرید هرکدام از مصالح و تجهیزات ساختمانی، در ابتدا باید پروژه، ساختمان و سطح ایمنی را در نظر بگیرید. سپس نسبت به آن، جهت خرید چنین محصولاتی دقت کنید. به طور مثال شما باید برای خرید یا اجاره بالابر، نخست توجه کنید که چه میزان مصالحی را قصد دارید در ارتفاع جا به کنید. این روند برای تجهیزات و مصالح دیگر ساختمانی نیز  دقیقا همین گونه است.

البته که خرید از یک مجموعه معتبر نیز در این خصوص بی تاثیر نیست. در واقع اگر شما برای خرید لوازم ساخت و ساز به فروشگاه های نامعتبر مراجعه کنید، بدون شک در آغاز پروژه با شکست مواجه خواهید شد. همچنین باید هزینه زیادی را بابت این اشتباه بپردازید. بنابراین توجه کنید که حتما برای خرید مصالح ساختمانی با کیفیت، به فروشگاه ها و مراکز معتبر مراجعه کنید

خرید مصالح ساختمانی با کیفیت

راهنمای خرید مصالح ساختمانی

در ابتدا باید بگوییم که مصالح ساختمانی شامل موارد بسیار زیاد و متنوعی هستند. اما ما در این مطلب به پر کاربردترین و مهم ترین آن ها اشاره می کنیم.

از جمله مهم ترین تجهیزات و مصالح ساختمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • انواع بالابر
  • فرغون
  • آجر
  • سیمان
  • واسه
  • پوکه
  • بلوک
  • و....

در نظر گرفتن بار‌ ساختمان برای خرید مصالح

میزان بار ساختمان جزو موارد بسیار مهمی است که شما بایستی حتما برای خرید مصالح به آن توجه کنید.  براساس نظر مهندسان در این زمینه بلوک، اجر، پوکه و.. که در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد، به طراحی سازه مورد نظر شما وابستگی دارد. به طور مثال اگر از نظر استحکام نسبت به یک ساختمان اطمینان کافی را ندارید، باید از محصولات سبک همانند بلوک های مخصوص استفاده کنید.

مصالح ساختمانی

لوله ها و سیم های ساختمان

لازم است بدانید که پس ساخت دیوار های سازه، مرحله بعدی ایجاد حفره ها و تونل هایی است که باید سیم ها و لوله ها داخل آن قرار بگیرند. استفاده از بلوک های سبک این مزایا را دارند که شما دیگر به این کار نیازی ندارید. چرا که این بلوک ها خود دارای مسیرهای و حفره هایی می‌ باشند که می توان به راحتی لوله ها را از آن عبور داد. بنابراین هنگام خرید مصالح ساختمانی حتما به این مورد توجه کنید.

نوع بالابر

بالابر یکی دیگر از تجهیزات یا همان مصالح ساختمانی است که می تواند سبب افزایش سرعت کار شود. شما می توانید این دستگاه را اجاره یا خریداری کنید. توجه داشته باشید که ماشین بالابر را حتما متناسب ارتفاع و وزن کار خود خریداری یا اجاره نمایید. زیرا این دستگاه در مدل های گوناگون برای کارهای مختلفی تولید می شود.

قیمت مصالح ساختمانی باکیفیت

همان طور که بهتر می دانید، هر محصول باکیفیتی نسبت به یک محصول معمولی یا بی کیفیت، دارای قیمت بالاتری است. در خرید مصالح ساختمانی با کیفیت نیز، همین موضوع صدق می کند. البته که هزینه این گونه محصولات، به عوامل مختلفی بستگی دارد. همچنین برند و نوع تجهیزات ساختمانی نیز تا حد زیادی تعیین کننده قیمت می باشد.‌ بنابراین نمی توان مبلغ دقیقی را بیان کرد. چون که از طرف دیگر نیز نوسانات قیمت در همه چیز در کشور ما مشاهده می شود.